niedziela, 27 listopada, 2022

IV Spotkanie Integracyjne

0
IV Spotkanie Integracyjne
Udostępnij:

W sobotę 13 września na placu przy kościele oo. Franciszkanów odbyło się IV Spotkanie Integracyjne. W miłej, wesołej atmosferze dzieci i młodzież bawiła się uczestnicząc w wielu ciekawych konkurencjach, odbyło się również wspólne grillowanie. Inicjatorką imprezy jest dr Maria Szańca, która wraz ze wspólnotą „Wiara i Światło” oraz ojcami Franciszkanami od czterech lat organizuje te spotkania. Spotkanie rozpoczęła msza święta, którą odprawił brat Paweł Kijko.
– Cieszymy się bardzo, że tutaj w naszym ogrodzie może się odbyć IV Spotkanie Integracyjne. Wszelka forma, która pozwala na dzielenie się radością, dawanie siebie innej osobie jest dobra. Zaczęliśmy od mszy świętej, wspólnoty ołtarza, później wspólnoty zabawy czy grilla, co pozwala na zacieśnienie tych pozytywnych relacji międzyludzkich – podkreśla brat Paweł.

Na dzieci czekało wiele gier i zabaw ruchowych m.in. z chustą klauza, które przygotowały panie z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 9. W imprezie pomagali młodzi wolontariusze ze wspólnoty Światło i Życie. Wspólnie bawili się podopieczni ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9, a także wychowankowie z Ośrodka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaśle. Imprezę wsparli: Cukiernia – Piekarnia „Renata” z Jasła, a także Henryk Rak i Magdalena Barzyk.

dr

{gallery}galerie/spotkanie_integracyjne_szańca{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj