wtorek, 6 czerwca, 2023

Kierowca z „promilami” sprawcą kolizji

0
Kierowca z „promilami” sprawcą kolizji
Udostępnij:

Wsiadł za kierownicę samochodu, mimo że był pod wpływem alkoholu. W czasie jazdy, 55-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski, zderzył się z osobowym audi A4, po czym odjechał. Policjanci zastali go w domu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie za spowodowanie kolizji i prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu.
Wczoraj po południu dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Mrukowej. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowego. Na miejscu funkcjonariusze zastali rozbite audi a4 i kierującą samochodem kobietę .

Z relacji zgłaszającej interwencję wynikało, że kierujący audi 80 nie ustąpił jej pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Następnie, po krótkiej rozmowie, mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia. Na szczęście pokrzywdzona, jak również podróżująca wraz z nią 3-letnia córka, nie doznały obrażeń.   
 
W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy kolizji. Okazało się, że jest nim 55-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Policjanci zastali go  w miejscu zamieszkania. Badanie alkomatem wskazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
 
Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. Odpowie również za spowodowanie kolizji.
 
KPP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj