wtorek, 27 lutego, 2024

Kolejne budynki oświatowe Powiatu Jasielskiego będą termomodernizowane

0
Kolejne budynki oświatowe Powiatu Jasielskiego będą termomodernizowane
fot. arch.
Udostępnij:

Kolejne cztery budynki oświatowe Powiatu Jasielskiego, tj. Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych, Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, zostaną poddane termomodernizacji. Dzisiaj w Starostwie powiatowym w Jaśle podpisano umowę z wykonawcą. Koszt realizacji inwestycji to prawie 10 mln zł.

Wicestarosta Stanisław Pankiewicz oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle Jan Muzyka, w imieniu Powiatu, podpisali umowę z wykonawcą – właścicielem firmy KES-BUD Krzysztof Basamania z siedzibą w Markuszowej, na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych Powiatu Jasielskiego”.

Planowana inwestycja będzie obejmować prace termomodernizacyjne w czterech obiektach: w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle, w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle (bud. B), w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach. We wszystkich budynkach wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a ściany i fundamenty zostaną docieplone. Pojawi się też nowa elewacja. Dodatkowo, w Zespole Szkół Technicznych i w Centrum Kształcenia Zawodowego, wymienione zostaną pokrycia dachowe. Wyremontowane zostaną również schody, położone odbojówki oraz zamontowane oświetlenie i odgromienie.

Dzięki realizacji projektu szkoły zyskają nowy, estetyczny wygląd. Poprawi się także bezpieczeństwo osób przebywających na ich terenie, ale przede wszystkim zwiększy się efektywność energetyczna budynków, co pozwoli na znaczące obniżenie kosztów ich utrzymania.

Wartość realizacji inwestycji to 9 735 215 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 90 %, tj. 8 761 693 zł. Wkład własny powiatu to 973 522 zł.

/dr/