poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Konkursy na dyrektorów szkół rozstrzygnięte

0
Konkursy na dyrektorów szkół rozstrzygnięte
Udostępnij:

Rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów sześciu placówek edukacyjnych podległych Starostwu Powiatowemu w Jaśle. W dwóch placówkach pozostaną dotychczasowi dyrektorzy, w dwóch od września obowiązki obejmą nowi, a w dwóch dotychczasowi przez rok będą pełnili funkcje dyrektora.

W związku z upływem kadencji dyrektorów szkół i placówek podległych starostwu powiatowemu, odbyły się konkursy na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaśle, Bursy Międzyszkolnej oraz Powiatowego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Jaśle.

Na początku marca Zarząd Powiatu w Jaśle ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów trzech szkół i trzech placówek oświatowych. Postępowanie konkursowe wyłoniło kandydatów na stanowiska dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół nr 4 oraz Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jaśle.

W Zespole Szkół nr 4 nie będzie zmian na stanowisku dyrektora, nadal funkcję tę będzie pełnił Robert Niemiec. Podobnie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, gdzie dyrektorem pozostanie Jolanta Mercik.

Zmiany czekają II Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle i Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle. Nowym dyrektorem w II LO będzie Ryszard Bal, który przejmie obowiązki od Wacława Błasika. Z kolei w ZST na stanowisku dyrektora Grzegorza Ziębę zastąpi Andrzej Bosak. 24 kwietnia Zarząd Powiatu powierzył tym osobom stanowiska dyrektorów szkół na okres kadencji, czyli na pięć lat. Swoje obowiązki będą oni pełnić od 1 września.

Nierozstrzygnięty został konkurs w Powiatowym Ośrodku Edukacji Nauczycieli i w Bursie Międzyszkolnej. 7 maja Zarząd Powiatu podjął decyzję o powierzeniu obowiązków obecnym dyrektorom na okres 10 miesięcy. W tym czasie zostanie ponownie ogłoszony nowy konkurs. Zatem w Powiatowym Ośrodku Edukacji Nauczycieli na stanowisku dyrektora pozostanie Jan Krukar, a w Bursie Międzyszkolnej – Teresa Stój.

W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono dyrektorów czterech placówek edukacyjnych. Nierozstrzygnięty został natomiast konkurs w Powiatowym Ośrodku Edukacji Nauczycieli i w Bursie Międzyszkolnej.

– Zdecydowaliśmy o powierzeniu w tych jednostkach obowiązków ich obecnym dyrektorom. Mam nadzieję, że nowo powołani dyrektorzy będą dobrze zarządzały podległymi im jednostkami, bowiem współczesny dyrektor powinien być dobrym menedżerem, musi prawidłowo zarządzać kapitałem ludzkim i majątkiem szkoły – powiedział wicestarosta jasielski Franciszek Miśkowicz.

dr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj