poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Kręci mnie bezpieczeństwo w powiecie jasielskim

0
Kręci mnie bezpieczeństwo w powiecie jasielskim
Udostępnij:

Jasielscy policjanci nadal realizują założenia ogólnopolskiej kampanii zainaugurowanej przez Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

Wakacje to dla dzieci i młodzieży dogodny czas do zabawy i beztroskiego wypoczynku. Jest to także okres kiedy najmłodsi narażeni są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Dlatego policjanci z jasielskiej komendy nieustannie prowadzą działania profilaktyczne i starają się dotrzeć z przestrogami, do jak największej liczby odbiorców, aby wakacje minęły dzieciom radośnie i bezpiecznie.

W minioną niedzielę funkcjonariusze uczestniczyli w III Dębowieckim Festiwalu Amoniaczków w Dębowcu, podczas którego instruowali dzieci, młodzież oraz rodziców, jak uchronić się przed zagrożeniami podczas letniego wypoczynku. Policjanci omawiali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, wręczali także odblaskowe gadżety.

Wczoraj natomiast jasielscy policjanci odwiedzili uczestników kolonii w Zespole Szkół Rolniczych w Trzcinicy. Podczas spotkania przypomnieli najmłodszym, jak zachować się w miejscu letniego wypoczynku, czego unikać i na co zwracać uwagę korzystając z internetu. Mundurowi zwrócili także dzieciom uwagę na zachowanie ostrożności podczas kontaktów z obcymi osobami.

Prowadzone do tej pory działania profilaktyczne cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla uczestników kolonii oraz dzieci wypoczywających na terenie naszego powiatu, możliwość spotkania się z policjantami, stanowi dużą atrakcję. Dlatego policjanci w dalszym ciągu będą spotykać się z najmłodszymi, by maksymalnie zadbać o ich bezpieczny wypoczynek.

p2 p3

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj