sobota, 20 kwietnia, 2024

KWW PSPP już zarejestrowany

0
KWW PSPP już zarejestrowany
Udostępnij:

1 września br. pełnomocnik wyborczy PSPP Tadeusz Stachaczyński przekazał komplet wymaganych dokumentów do Komisarza Wyborczego w Krośnie, który wydał postanowienie o zgłoszeniu komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami.
Komitet posiada możliwość zgłaszania kandydatów na radnych rad gmin i miast, wójtów, burmistrzów, prezydentów na obszarze całego województwa podkarpackiego w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 16 listopada 2014r.

– Z chwilą wydania postanowienia możemy prowadzić działalność związaną przygotowaniami do wyborów samorządowych. Samorząd jest jedną z najlepiej sprawdzających się reform po zmianie ustrojowej w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, samorząd polega na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i oddaniu władzy społeczności lokalnej. Komitet zamierza wystawić kandydatów do Rady Powiatu Jasielskiego, Rady Miejskiej Jasła, Burmistrza Miasta Jasła i rad gmin powiatu jasielskiego – informuje Tadeusz Stachaczyński.

Mariola Mazur

CCF20140903 00001