czwartek, 18 lipca, 2024

Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle

0
Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle
Udostępnij:

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle, jako jedna z 9 szkół podstawowych w Polsce otrzymała Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji – Innowacyjna Szkoła 2017/2018 w kategorii szkól podstawowych!

Nagrodę tę przyznano po raz pierwszy podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji w Kielcach. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej. Laureatów kapituła wybierała spośród 83 nominowanych przez kuratora oświaty.

Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

Są to wyróżnienia, w których ważne jest nie tylko docenienie samego wykorzystywania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania, ale przede wszystkim zrozumienie nowych realiów cywilizacyjnych, w których najważniejsze jest postawienie na twórczy aspekt edukacji i mądre wykorzystanie współczesnych mediów i narzędzi technologicznych dla osiągania indywidualnych i osobistych sukcesów.

ZSM nr 1 w Jaśle