sobota, 15 czerwca, 2024

Licealiści z Kołaczyc szkolą umiejętności wojskowe

0
Licealiści z Kołaczyc szkolą umiejętności wojskowe
Udostępnij:

W dniach 10-12 czerwca br. uczniowie klasy II, o profilu policyjno-strażacko-wojskowym z Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach, brali udział w obozie wojskowym organizowanym przez Górski Oddział Rozpoznawczo Desantowy w Nowym Sączu. Szkolenie odbywało się w pięknych terenach, w Pieninach w Górskim Ośrodku Szkolno – Wypoczynkowym „Pod Durbaszką”.

Pod dowództwem profesjonalnych szkoleniowców młodzież zmagała się z różnymi zadaniami: strzelanie, musztra, składanie broni AK47, udzielanie pomocy rannemu w polu walki, transport rannego, orientacja w terenie, tworzenie szyków bojowych itp. Zajęcia nie należały do najprostszych. Młodych kadetów nie ominęły także zajęcia teoretyczne, nocne warty, pobudka o 6 rano i poranna „zaprawa”. Kadra zapewniła obozowiczom sprzęt oraz opiekę instruktorską i pedagogiczną na najwyższym poziomie.

Uczniom towarzyszyła piękna pogoda i zapierające dech w piersiach widoki Pienin. Na koniec był też czas na rekreację, do jakiej należało zwiedzanie najpiękniejszego wąwozu Pienin, jakim jest wąwóz Homole. Mimo zmęczenia wszyscy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

LO Kołaczyce

{gallery}galerie/2015_rok/oboz_kolaczyce{/gallery}