poniedziałek, 5 czerwca, 2023

Matka z 3 promilami „opiekowała się” dziećmi

0
Matka z 3 promilami „opiekowała się” dziećmi
Udostępnij:

Zatrzymaniem pijanej matki i jej agresywnego znajomego zakończyła się interwencja policjantów z jasielskiej komendy. Kobieta mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu „opiekowała się”  synkiem i córką. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny, a pijana matka do policyjnego aresztu.

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że osoby przebywające w jednym ze sklepów na terenie gminy Jasło spożywają alkohol. Na miejsce skierowani zostali policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego. Po wejściu do sklepu funkcjonariusze zobaczyli leżącego na podłodze mężczyznę oraz siedzącą na taborecie kobietę, która spała opierając się o półki z alkoholem. W pomieszczeniu przebywało również dwoje dzieci w wieku 5 i 8 lat.  

Podczas interwencji funkcjonariusze ustalili, że będąca w stanie upojenia alkoholowego kobieta jest matką dzieci. Chłopca i dziewczynkę policjanci przekazali pod opiekę rodziny, a pijaną kobietę zatrzymali do wytrzeźwienia. Do policyjnego aresztu trafił również nietrzeźwy mężczyzna, jak się okazało właściciel sklepu, który na widok funkcjonariuszy stał się agresywny i wulgarny.  
 
Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nieodpowiedzialnej matki wykazało ponad 3  promile  alkoholu w jej organizmie. Niewiele mniej  – 2,8 promila miał zatrzymany mężczyzna. Decyzję o dalszych losach 30-letniej kobiety i jej dzieci podejmie sąd rodzinny. Za swoje zachowanie odpowie również właściciel sklepu.
 
KPP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj