niedziela, 14 lipca, 2024

Mł. insp. Robert Wróbel Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle

0
Mł. insp. Robert Wróbel Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle
Udostępnij:

Młodszy inspektor Robert Wróbel został Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Henryk Moskwa. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządu powiatu i miasta Jasła, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Wczoraj w Jasielskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Ceremonia wprowadzenia odbyła się podczas uroczystej zbiórki. W spotkaniu wzięli udział m.in. Adam Pawluś Starosta Jasielski, Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła, Grzegorz Wanat Prezes Sądu Rejonowego w Jaśle, Burmistrz Miasta Kołaczyce, wójtowie oraz przedstawiciele służb mundurowych i kadra kierownicza jasielskiej komendy. Zaproszonych gości przywitał mł. insp. Robert Wróbel.

Po jego wystąpieniu odczytano rozkaz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o powołaniu mł. insp. Roberta Wróbla na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle. Kolejną częścią uroczystości było przywitanie się ze sztandarem jasielskiej jednostki policji, po czym mł. insp. Robert Wróbel złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie mł. insp. Henryk Moskwa, który podczas wystąpienia życzył nowemu przełożonemu jasielskich policjantów sukcesów oraz wytrwałości w realizacji obowiązków zawodowych.  

Młodszy inspektor Robert Wróbel w swoim przemówieniu zadeklarował, że dołoży wszelkich starań by sprostać nowym wyzwaniom związanym z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu jasielskiego. Podziękował również za dotychczasową pomoc i współpracę przedstawicielom samorządu powiatu i miasta Jasła.

Po zakończeniu części uroczystej zbiórki, głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali nowemu komendantowi i życzyli wielu sukcesów zawodowych oraz dobrej współpracy.

Młodszy inspektor Robert Wróbel urodził się w 1973 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Służbę rozpoczął w 1994 r. w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie. Od 1997 roku pełnił służbę na różnych stanowiskach w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie m.in. obejmował stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego. W 2016 roku został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie. Młodszy inspektor Robert Wróbel jest żonaty, ma troje dzieci. Interesuje się sportem, w szczególności tenisem stołowym i kolarstwem.

KPP w Jaśle