niedziela, 19 maja, 2024

Motocyklista i rowerzysta ranni w wypadkach

0
Motocyklista i rowerzysta ranni w wypadkach
Udostępnij:

Dwie osoby ucierpiało w wypadkach,do których doszło wczoraj na terenie powiatu jasielskiego. W Osieku Jasielskim obrażeń doznał rowerzysta, w Nienaszowie ranny został motocyklista. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.
Do pierwszego wypadku doszło wczoraj w Osieku Jasielskim około godziny 14. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43 letnia mieszkanka gminy Osiek Jasielski, kierując Nissanem Micrą, skręcając w drogę poprzeczną potrąciła 81-letniego rowerzystę. W wyniku zderzenia 81-latek upadł na jezdnię i doznał urazu głowy. Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Kierująca nissanem była trzeźwa, rowerzyście pobrano krew do badań celem ustalenia stanu trzeźwości.

Pół godziny później doszło do kolejnego wypadku w Nienaszowie. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca oplem corsą, 24 letnia mieszkanka gminy Nowy Żmigród, wyjeżdżając z prywatnej posesji nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu motocykliście, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. 21-letni kierowca yamahy, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, został przewieziony do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Interweniujący policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadków oraz pojazdów, ustalili świadków, wykonali dokumentację fotograficzną. Przyczyny i okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

KPP w Jaśle