poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Najlepsi z najlepszych – uczniowie jasielskich szkół podstawowych nagrodzeni

0
<strong>Najlepsi z najlepszych – uczniowie jasielskich szkół podstawowych nagrodzeni</strong>
fot. UMJ
Udostępnij:

Aż cztery najcenniejsze nagrody – Bartłomieja z Jasła – wręczono w tym roku szkolnym uczniom jasielskich szkół. 12 nagród przyznano za wybitne osiągnięcia naukowe i 82 za wyniki w nauce. W sumie nagrodzonych zostało 98 uczniów.

Burmistrza Miasta Jasła zawsze pod koniec roku szkolnego, w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji, przyznaje uzdolnionym uczniom jasielskich szkół podstawowych nagrody. Są to:

  • nagroda Bartłomieja z Jasła – najcenniejsze trofeum trafia do tych uczniów, którzy uzyskali co najmniej czterokrotnie tytuł laureata w konkursach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, olimpiadach interdyscyplinarnych, przedmiotowych, tematycznych co najmniej drugiego stopnia. 
  • nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe – otrzymują ją uczniowie, którzy uzyskali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania i średnią ocen 4,5 oraz uzyskali co najmniej 1 tytuł laureata w konkursie interdyscyplinarnym, przedmiotowym, tematycznym na szczeblu co najmniej wojewódzkim lub w olimpiadzie interdyscyplinarnej, przedmiotowej, tematycznej co najmniej drugiego stopnia organizowanych zgodnie z rozporządzeniem MENiS z 29 stycznia 2002 r.
  • nagroda za wyniki w nauce – przyznana zostaje uczniowi, który uzyskał wzorową ocenę z zachowania oraz średnią ocen 5,7 w klasie V; 5,6 w klasie VI i 5,4 – klasach VII-VIII.

Nagroda Bartłomieja z Jasła

Igor Sudyka (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Konkursu organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat Konkursu z chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista Konkursu z fizyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”, Laureat XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, I miejsce w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych „Náboj” Junior w Krakowie, Finalista XIX Mistrzostw Polskich w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską, II miejsce w kategorii klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w XXI Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa, I miejsce w kategorii klas ósmych szkół podstawowych w XXI Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa, Laureat XXII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji.

Maria Macieik (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureatka Konkursu z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”, I miejsce w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych „Náboj” Junior w Krakowie, Finalista  XXVIII edycji Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Maciej Pabisz (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Konkursu z geografii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat XXVIII edycji Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice, I miejsce w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych „Náboj” Junior w Krakowie, Finalista Konkursu z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista Konkursu z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, I miejsce w Konkursie Biblijnym pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” dla uczniów szkół podstawowych klasy od V do VIII organizowanym przez Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej.

Piotr Lechowski (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Konkursu z języka polskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat Konkursu z historii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureat XXVIII edycji Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, Finalista Konkursu z geografii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe

Filip Hałucha (Szkoła Podstawowa nr 2) – Laureat Konkursu z matematyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista Konkursu z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista Konkursu z geografii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, I miejsce w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Nabój Junior w Krakowie, II miejsce w kategorii klas ósmych szkół podstawowych w XXI Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa.

Nina Kordyś (Szkoła Podstawowa nr 4) – Laureatka Konkursu z biologii  dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Laureatka Konkursu z języka niemieckiego  dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalistka Konkursu z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalistka Konkursu z matematyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Olga Kordyś (Szkoła Podstawowa nr 4) Laureatka Konkursu z języka polskiego  dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalistka Konkursu z języka niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Antoni Krajewski (Szkoła Podstawowa nr 4) Laureat Konkursu z biologii  dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Krystian Książkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 4) Laureat XXVIII edycji Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, Laureat Konkursu z historii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Filip Makowski (Szkoła Podstawowa nr 12)Laureat Konkursu z matematyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Antoni Moskal (Szkoła Podstawowa nr 12) Laureat Konkursu z informatyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista  Konkursu z matematyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista Konkursu z fizyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów, Finalista w IV edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2022/23.

Jakub Motyka (Szkoła Podstawowa nr 2)Laureat Konkursu z chemii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Finalista Konkursu z fizyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.                    

Natalia Pluta (Szkoła Podstawowa nr 1) Laureat Konkursu z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.              

Adam Szpak (Szkoła Podstawowa nr 4)Laureat Konkursu z geografii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.            

Jakub Szweda (Szkoła Podstawowa nr 4)Laureat Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.              

Małgorzata Ziaja (Szkoła Podstawowa nr 2)Laureatka Konkursu z biologii dla uczniów szkół podstawowych w województwie podkarpackim organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, I miejsce w Ogólnopolskim konkursie Galileo z biologii organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.  

Nagrody za wyniki w nauce

Liliana Bemben Zespół Szkół Społecznych, Maciej Biedroński Szkoła Podstawowa nr 4, Weronika Brożyna Szkoła Podstawowa nr 2, Michał Brożyna Szkoła Podstawowa nr 2, Piotr Byś  Szkoła Podstawowa nr 1, Gloria Chmiel Szkoła Podstawowa nr 2, Nikita Cyboroń Szkoła Podstawowa nr 4, Franciszek Czajka Zespół Szkół Społecznych, Anna Czech Szkoła Podstawowa nr 12, Szymon Czyżowicz Szkoła Podstawowa nr 4, Kiara Dłuska Zespół Szkół Społecznych, Tomasz Dobrowolski Szkoła Podstawowa nr 7, Rafał Dobrowolski Szkoła Podstawowa nr 1, Maksymilian Dranka Szkoła Podstawowa nr 12, Emilia Dusza Szkoła Podstawowa nr 12, Wiktoria Dusza Szkoła Podstawowa nr 12, Filip Dybaś Szkoła Podstawowa nr 4, Dominik Faryj Szkoła Podstawowa nr 6, Lena Firak Szkoła Podstawowa nr 2, Gabriela Gierut Szkoła Podstawowa nr 1, Iga Goleń Szkoła Podstawowa nr 1, Konstancja Gorgosz Szkoła Podstawowa nr 6, Szymon Grzebień Szkoła Podstawowa nr 4, Jakub Gustek Zespół Szkół Społecznych, Laura Iossa Szkoła Podstawowa nr 6, Laura Janik Szkoła Podstawowa nr 6, Eryk Janiszewski Szkoła Podstawowa nr 6, Emilia Jędryczka Szkoła Podstawowa nr 1, Michał Kamiński Szkoła Podstawowa nr 12, Jakub Kantor Szkoła Podstawowa nr 8, Malwina Kopcza Szkoła Podstawowa nr 6, Natalia Kopeć Szkoła Podstawowa nr 12, Amelia Kosiba Szkoła Podstawowa nr 1, Szymon Kotulak Szkoła Podstawowa nr 1, Lena Kraus Szkoła Podstawowa nr 12, Tomasz Krupa Szkoła Podstawowa nr 6, Tola Lenar Szkoła Podstawowa nr 6, Julia Lepucka Szkoła Podstawowa nr 10, Wiktor Leś Szkoła Podstawowa nr 12, Mateusz Leśniak Szkoła Podstawowa nr 4, Jakub Mastaj Szkoła Podstawowa nr 8, Kornelia Materniak Szkoła Podstawowa nr 12, Oliwier Matysik Szkoła Podstawowa nr 12, Anna Mazan Szkoła Podstawowa nr 4, Lena Mejza Szkoła Podstawowa nr 1, Jakub Michalik Szkoła Podstawowa nr 2, Gabriela Misiołek Szkoła Podstawowa nr 7, Franciszek Myśliwiec Szkoła Podstawowa nr 1, Michalina Niemiec Szkoła Podstawowa nr 4, Wiktor Ochałek Szkoła Podstawowa nr 6, Mikołaj Okarma Zespół Szkół Społecznych, Judyta Pers Szkoła Podstawowa nr 12, Michalina Piątek Szkoła Podstawowa nr 1, Tymoteusz Piątek Szkoła Podstawowa nr 1, Szymon Pieszczoch Szkoła Podstawowa nr 4, Gabriela Protsyk Szkoła Podstawowa nr 4, Iga Romanek Szkoła Podstawowa nr 1, Faustyna Róg Szkoła Podstawowa nr 7, Amelia Rówińska Szkoła Podstawowa nr 4, Gabriela Ruwińska Szkoła Podstawowa nr 12, Michał Siepietowski Szkoła Podstawowa nr 1, Aleksandra Sochacka Szkoła Podstawowa nr 4, Natalia Sroka Szkoła Podstawowa nr 1, Przemysław Stasiowski Szkoła Podstawowa nr 4, Joanna Stojek Szkoła Podstawowa nr 1, Szymon Sypień Szkoła Podstawowa nr 1, Karolina Szerląg Szkoła Podstawowa nr 1, Zuzanna Szwarnowiecka Szkoła Podstawowa nr 4, Emily Świerz Szkoła Podstawowa nr 4, Julia Tomkiewicz Szkoła Podstawowa nr 1, Jan Topolski  Zespół Szkół Społecznych, Jan Turek Szkoła Podstawowa nr 1, Luiza Ulaszek Zespół Szkół Społecznych, Emilia Wickowska Szkoła Podstawowa nr 6, Maja Witusik Szkoła Podstawowa nr 12, Wiktoria Woźniak Szkoła Podstawowa nr 6, Bartosz Wójcik Szkoła Podstawowa nr 1, Klaudia Wyżkiewicz  Szkoła Podstawowa nr 2, Jakub Zawisza Szkoła Podstawowa nr 4, Joanna Żądło Szkoła Podstawowa nr 1, Natalia Żegleń Szkoła Podstawowa nr 4, Natalia Żmijewska Szkoła Podstawowa nr 2.

Serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wakacji!

Urząd Miasta w Jaśle