niedziela, 5 lutego, 2023

Najnowsze zdobycze techniki w Jaśle

0
Najnowsze zdobycze techniki w Jaśle
Udostępnij:

W JDK trwa „Festiwal Nauki w Jaśle”. Jest co oglądać! Do tego ciekawe eksperymenty i niecodzienne pokazy. Zakończenie imprezy jutro,

Odwiedzający JDK mogą zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami techniki i z nich skorzystać. Atrakcji nie brakuje: Każdy może spróbować jak steruje się samolotem, korzystając z symulatorów lotu, dokonać pomiaru mocy kończyn dolnych, zdiagnozować zmiany tętna podczas wysiłku. W ramach Festiwalu Nauki w Jaśle odbywają się również pokazy: pojazdu buggy i projektowania 3D, prezentacja działania okularów symulujących stan po upojeniu alkoholowym, zmniejszających koordynację wzrokowo – ruchową i ograniczających zdolności motoryczne. Na kolejnym stanowisku można poczuć przez chwilę, jak to jest mieć 70 lat i więcej, na innym obserwować słońce przy użyciu teleskopu Coronado.

 

Jutro, na zakończenie tegorocznego Festiwalu Nauki w Jaśle, w ramach „Wybuchowej Kuchni Molekularnej” przeprowadzone zostaną eksperymenty edukacyjne oraz kulinarne – show.

Festiwal Nauki i techniki w Jaśle realizowany w ramach projektu pn. „Jasielska Strefa Usług Publicznych” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego „Pomoc Techniczna 2007 – 2013”. Jednym z celów tego projektu jest podniesienie jakości usług publicznych w dziedzinie kultury, zdrowia oraz edukacji.

red.

{gallery}galerie/festiwal_nauki_14{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj