sobota, 22 czerwca, 2024

Natalia Czekańska z ZSUiS zajeła I miejsce!

0
Natalia Czekańska z ZSUiS zajeła I miejsce!
Udostępnij:

W środę 16 marca w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski, którego temat brzmiał „Fryzura inspirowana polskim folklorem”. W konkursowych zmaganiach wzięło udział dziesięć uczennic ze szkół województwa podkarpackiego. ZSUiS w Jaśle reprezentowały uczennice III klasy technikum usług fryzjerskich – Czekańska Natalia i Sabat Danuta, oraz ich modelki Jurkowska Sabina i Pałys Magdalena.
Zadaniem uczennic było zaprojektowanie i uczesanie w ciągu 90 minut – fryzury zgodnej z tematyką konkursu, wykonanie dopasowanego makijażu oraz stworzenie całościowej stylizacji sylwetki.

Adeptki fryzjerstwa z zapałem wyczesywały z włosów swych modelek niezwykłe fryzury, których motywem przewodnim były głównie misterne plecionki i warkocze.

Fryzury wykonane przez uczennice ZSUiS zaskakiwały pomysłowością, kreatywnością i wykorzystanymi technikami pracy. Danuta Sabat urzekła kokiem zwieńczonym koronkową plecionką ze wstążkami, którą wkomponowała we włosy w formie wianka. Natomiast Natalia Czekańska wykonała upięcie z pionowych fal w formie irokeza, które przechodziło w warkocz z wkomponowaną wstążką na boku głowy. Wykonana przez nią fryzura okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła pierwsze miejsce.

Zmagania konkursowe zwieńczyła niezwykła sesja fotograficzna w urokliwym skansenie w Sanoku.

ZSUiS