środa, 1 lutego, 2023

Obchodzili święto przedszkolaków

0
Obchodzili święto przedszkolaków
Udostępnij:

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim nr 3 im. św. Jana Pawła II w Jaśle.

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ta wspaniała uroczystość ma na celu dostarczenie dzieciom okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Obchody tego święta podkreślają również wagę prawa dziecka do bezpieczeństwa, zabawy, szczęśliwego dzieciństwa oraz potrzeby wspierania jego rozwoju od najmłodszych lat.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 im. Św. Jana Pawła II w Jaśle świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. W tym dniu tradycyjnie najstarsze dzieci odśpiewały hymn przedszkolny. Następnie dyrektor Elżbieta Krzysiak złożyła wszystkim dzieciom życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka. „Mamy nadzieję, że to święto na długo pozostanie w Waszej pamięci i będzie dla Was przedszkolaków wyjątkowym czasem, a każdy kolejny dzień wielką, niezapomnianą przygodą” – powiedziała na zakończenie uroczystości pani dyrektor Elżbieta Krzysiak.

Nie zabrakło także prezentów w formie kolorowanek, kredek, odblasków oraz słodkich niespodzianek. W ramach społecznej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ pani dyrektor i nauczycielki z poszczególnych grup przeczytały dzieciom wiersze: M. Szczepańskiej „Jak Krzyś polubił przedszkole”, B. Szelągowskiej ,,W przedszkolu jak w domu’’, ,,Uśmiechnięta Zuzia’’ D. Dembskiej, ,,Chcę do przedszkola’’ J. Wybieralskiej.

W tym dniu od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcyjnych zabawach  zorganizowanych specjalnie dla nich. Bawiły się wesoło balonami przy ulubionej muzyce, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, z chustą animacyjną Klanza. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła wszystkich do udziału w konkursach i quizach zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym. Niewątpliwie dużą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa na dmuchanym zamku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Miło bowiem przebywać w miejscu gdzie dziecko czuje się dobrze, a „Uśmiech wędruje daleko” jak pisał James Joyce. Radość, śmiech dzieci w całym przedszkolu świadczyły o wspaniałej zabawie.

PM 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj