wtorek, 25 czerwca, 2024

Odwołanie starosty Miśkowicza w piątek?

0
Odwołanie starosty Miśkowicza w piątek?
Udostępnij:

4 grudnia (piątek) odbędzie się sesja nadzwyczajna RPJ, na której radni zdecydują o tym czy starosta Franciszek Miśkowicz zostanie odwołany z funkcji czy nie. Sprawa wydaje się jednak przesądzona. A.Bialik i G.Pers przeszli do PiS.
Wniosek o odwołanie starosty Franciszka Miśkowicza radni koalicji PiS PSPP złożyli jeszcze 3 września br., ale przedstawili go mogli dopiero 30 października br., podczas kontynuacji tej samej XII sesji RPJ.

Zbiegło się to w czasie z paraliżem decyzyjnym spowodowanym zablokowaniem obrad na 3 miesiące przez byłego przewodniczącego RPJ Grzegorza Persa.

Pisaliśmy o tym tu m.in. tutaj:

Radni zapomnieli o ślubowaniu?
Kolejna „pokazówka” w starostwie
W powiecie farsa wciąż goni farsę
To już nie farsa, to hucpa!

Teraz sprawa wydaje się przesądzona ponieważ do klubu PiS przystąpili radni Grzegorz Pers i Anna Bialik, którzy starując w wyborach uzyskali mandat radnego z ramienia PSL. – „Tym samym koalicja w Powiecie Jasielskim uzyskała 14-cie mandatów, co daje szansę na ustabilizowanie sytuacji w Radzie Powiatu w Jaśle oraz stworzenie stabilnej większości umożliwiającej skuteczną i realizację zadań własnych powiatu – czytamy w i przesłanej do mediów informacji. – Jako koalicjanci nie kryjemy zadowolenia, ponieważ po blisko pięciu miesiącach niezdolności i paraliżu decyzyjnego w samorządzie powiatowym, pojawiła się realna szansa na szybkie zakończenie podziałów i upolityczniania jakichkolwiek działań Rady, a tym samym otwiera drogę do zrównoważonego, konstruktywnego działania na rzecz Powiatu Jasielskiego i dla dobra jego mieszkańców.”

info prasowa o PiS

Podczas piątkowej sesji zaplanowano tylko odwołanie starosty Miśkowicza, ale RPJ może wprowadzić dodatkowe punkty obrad, w tym np. wybór nowego starosty powiatu jasielskiego. Czy tak się stanie przekonamy się w piątek.

Do tematu wrócimy.

Ewa Wawro