czwartek, 30 marca, 2023

Patriotyczny koncert w JDK – W hołdzie Niepodległej

0
Patriotyczny koncert w JDK – W hołdzie Niepodległej
Udostępnij:

Wielkiej radości, wzruszenia i odrobiny patosu dostarczył publiczności koncert „Młodzież pamięta!”, który odbył się 12 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury. Wspaniałe słowno-muzyczne widowisko w wykonaniu jasielskiej młodzieży, było przedłużeniem tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Stosownie do okazji patriotyczno – narodowe, legionowe, powstańcze i wojenne pieśni i piosenki w wykonaniu połączonych chórów „Soli Deo” I LO pod dyrekcją Lucyny Szarek oraz Gimnazjum nr 1 pod dyrekcją Moniki Twarduś zabrzmiały mocno, dumnie i podniośle, a zarazem radośnie. Równie pięknie i poruszająco zaśpiewali soliści, a całość została spięta poetyckimi scenkami w wykonaniu młodych recytatorów ze „Sceny Słowa” JDK, przygotowanych przez Helenę Gołębiowską. Na wstępie nie zabrakło krótkiego rysu historycznego i przypomnienia zawiłych losów Polski i narodu.

Dziękując za niezwykły koncert młodzieży i jej opiekunom, burmistrz Jasła Andrzej Czernecki zauważył, że do śpiewających na scenie „Pierwszą Brygadę” przyłączyły się przedszkolaki siedzące w drugim rzędzie i podkreślił, że jeszcze w latach 80. tej pieśni w tym miejscu nie usłyszeliśmy, bo nie można jej było oficjalnie śpiewać, ani świętować 11 Listopada. – To chyba najpiękniejszy sposób obchodzenia święta odzyskania niepodległości. (…) Serdecznie wam dziękuję. W was jest nadzieja dla Polski, do was należy przyszłość– mówił burmistrz. – Myślę, że wiele miast mogłoby się od nas uczyć jak należy wspaniale świętować 11 Listopada.

Bisów miało nie być, ale wszyscy byli tak zachwyceni występami, że dyrektorowi JDK Januszowi Szewczykowi udało się wynegocjować powtórzenie piosenki „Przybyli ułani”, którą razem z chórami zaśpiewała cała widownia.

Koncert „”Młodzież pamięta!”, w którym znów można będzie usłyszeć „Pierwszą Brygadę”, „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Przybyli ułani”, „Pierwszą Kadrową”, „Szarą Piechotę” i inne, zostanie powtórzony w najbliższy poniedziałek (18 listopada) o godz. 19. Organizatorzy: Jasielski Dom Kultury, Gimnazjum nr 1, I LO i Prywatna Szkoła Muzyczna II st. zapraszają wszystkich miłośników dobrej zabawy z pieśnią na ustach. Wstęp wolny.

JDK – st

{gallery}galerie/koncert_niepodleglosci2013{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj