środa, 21 lutego, 2024

PO odkrywa karty

0
PO odkrywa karty
Udostępnij:

Platforma Obywatelska ma już pełne listy kandydatów do sejmu i senatu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października br. Jedynką na liście w okręgu krośnieńsko-przemyskim jest obecny poseł Marek Rząsa.

 Listę PO w okręgu nr 22 otwierają i zamykają aktualni posłowie: Marek Rząsa oraz Piotr Tomański. Z kandydowania zrezygnował trzeci z posłów – Tomasz Kulesza. Kolejne dwa miejsca na listach zajmują Sławomir Miklicz oraz Joanna Frydrych, radna sejmiku województwa podkarpackiego. – Naszym założeniem w tej kampanii wyborczej jest co najmniej utrzymać ten stan posiadania, który mieliśmy do tej pory. Będziemy bardzo mocno walczyć o trzy mandaty. Chcemy przekonać mieszkańców, że Polska nie jest w ruinie. Będziemy starać się przekonać do naszego programu, naszych ludzi. Są to ludzie zacni, znani ze swojej pracy zawodowej i społecznej, uczciwi – powiedział podczas konferencji w Jaśle Marek Rząsa.

Z powiatu jasielskiego kandydują m.in. Jan Pierzchała (siódme miejsce) z Jasła oraz Andrzej Stanisław Zając (piętnaste miejsce) z Dobrucowej.

Jan Pierzchała jest radnym Rady Miejskiej Jasła oraz przewodniczącym Zarządu Osiedla Górka-Klasztorna. – Cieszę się ogromnie, że spotkał mnie zaszczyt kandydowania na posła Rzeczypospolitej Polskiej. Jestem na siódmej pozycji, a jest ona dosyć wysoka. Zawsze byłem niezależny. Chodząc teraz za podpisami pod listami rozmawiam z mieszkańcami. Powiedziałem im wprost, że będę osobą niezależną, bo nie jestem członkiem tej partii – powiedział Pierzchała. Dodał również, że w ostatnim czasie poczynił starania w Ministerstwie Skarbu Państwa o poszerzenie działalności w zakładzie produkcji specjalnej w Gamracie. – Mam już taką gwarancję, że te pieniądze się znajdą. Zabiegałem, zabiegam i będę zabiegał o to, aby w Jaśle w końcu zaczęło się coś dziać, a o to mieszkańcy również prosili – dodał.

Andrzej Stanisław Zając po raz siódmy będzie startował w różnych wyborach z list PO (poprzednio cztery razy do sejmiku wojewódzkiego i dwa razy do parlamentu). Z PO sympatyzuje od 2001 roku, jest emerytowanym wiertaczem, mieszka w Dobrucowej koło Tarnowca. Członek zarządu w powiatowych strukturach tej formacji politycznej.

Jedenaste miejsce na liście zajmuje Bogdan Rzońca. Na próżno kojarzyć go z obecnym posłem PiS. – Bogdan Rzońca to jest dobry kandydat, który wyraził zgodę kandydowanie z naszych list. To sprawdzony człowiek, znany i myślę, że będzie bardzo mocnym wsparciem na naszej liście – uciął Marek Rząsa. – Platforma Obywatelska nie jest partią dla działaczy, jest partią dla obywateli. Stąd na naszej liście jest wiele bezpartyjnych osób. My się otwieramy na wszystkie środowiska. Nie patrzymy kto do nas skąd przyszedł – podkreślił.

Platforma Obywatelska zainicjuje oficjalnie kampanię wyborczą 12 września. Wówczas zostanie przedstawione hasło i program kampanii.

Będziemy mieli chyba po raz pierwszy na Podkarpaciu profesjonalną konwencję wyborczą. Jednak żadna konwencja nie zastąpi bezpośrednich rozmów z ludźmi. Będą spotkania, będziemy chodzić od dużych miast po małe osiedla. Wychodzimy do ludzi. To nie jest tak, jak nam często zarzuca opozycja, że my boimy się rozmawiać z ludźmi. Nie! My idziemy do tych wyborów z podniesioną głową, mając świadomość, że nie wszystko nam się udało. Mamy również świadomość, że ludzie mogą mieć do nas uzasadnione pretensje. Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi. Opozycja nie robiła nic więc trudno mówić im o swoich błędach. Zrobiliśmy wiele, wiele też nam się nie udało. Już cztery lata temu premier Tusk przepraszał Polaków. My dzisiaj też umiemy powiedzieć to słowo: tak, przepraszamy Was za to co się nie udało. Ale gwarantujemy rządy odpowiedzialne, przewidywalne, obliczone na współpracę ze wszystkimi sąsiadami – powiedział Rząsa.

Lista kandydatów Platformy Obywatelskiej do sejmu w okręgu wyborczym nr 22

 1. Marek Rząsa
 2. Sławomir Miklicz
 3. Joanna Frydrych
 4. Krzysztof Kłak
 5. Zofia Kordela-Borczyk
 6. Leszek Szczybło
 7. Jan Pierzchała
 8. Jacek Przybyła
 9. Jerzy Podrożny
 10. Waldemar Zadworny
 11. Bogdan Rzońca
 12. Ewa Tadla
 13. Sylwia Wątroba
 14. Daniel Piwowar
 15. Andrzej Zając
 16. Dorota Konieczna
 17. Szczepan Łąka
 18. Krystyna Kozik
 19. Monika Kozek
 20. Wioleta Strojna
 21. Zbigniew Ungeheuer
 22. Piotr Tomański

Marzena Miśkiewicz/”Nowe Podkarpacie”

Tekst ukazał się w numerze 36 „Nowego Podkarpacia” z 9 września br.