wtorek, 16 kwietnia, 2024

Policyjna akcja „Trzeźwy autobus”

0
Policyjna akcja „Trzeźwy autobus”
Udostępnij:

Dzisiaj policjanci jasielskiej drogówki prowadzili działania kontrolne pod kryptonimem „Trzeźwy autobus”. Kontrolami objęci zostali kierowcy autobusów oraz busów przewożących pasażerów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

Działania „Trzeźwy autobus” rozpoczęły się o godz. 4 rano. Głównym celem akcji było eliminowanie z ruchu kierujących autobusami w komunikacji miejskiej, podmiejskiej i dalekobieżnej będących w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. 

W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze kontrolowali zarówno kierowców autokarów, jak i mikrobusów. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również  czas pracy kierowców, wymagane dokumenty,  stan techniczny pojazdów oraz  ich oznakowanie i wyposażenie.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 60 autobusów. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Policjanci nie stwierdzili również naruszenia innych przepisów. 

Dziś w województwie podkarpackim rozpoczęły się ferie. To czas wycieczek, wyjazdów na zimowiska. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży, przypominamy o możliwości skontrolowania kierowcy i autokaru przed rozpoczęciem podróży.

Na życzenie rodziców, opiekunów, ale również organizatorów przed odjazdem autokaru, policjanci ruchu drogowego mogą skontrolować wymagane dokumenty, trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny pojazdu. W ten sposób możemy upewnić się, że przewoźnik stworzył warunki bezpiecznego podróżowania.

Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Jaśle tel. 13 44 38 350 (w godz. 8-15). Aby uniknąć zbędnego czekania prosimy z wyprzedzeniem umawiać się  na kontrolę autokaru,  podając dokładną godzinę i miejsce jego odjazdu.

KPP Jasło