poniedziałek, 20 maja, 2024

POLWAX – spółka doceniona

0
POLWAX – spółka doceniona
Udostępnij:

Spółka została laureatem nagrody „Euro symbol Innowacji 2014”. Nagrody przyznawanej dla najbardziej twórczych, dynamicznych podmiotów, funkcjonujących w różnych sferach życia publicznego. To nie jedyne wyróżnienie dla Spółki w ostatnich dniach. Również w listopadzie Polwax został uhonorowany Podkarpacką Nagrodę Gospodarczą.

Obie nagrody łączy to, że przyznawane są firmom, które charakteryzuje nowatorski stosunek do realizowanych zadań, znakomita organizacja pracy, dbałość o wysokie standardy funkcjonowania i najwyższa jakość.
– Innowacje to jedna z najważniejszych sił sprawczych w gospodarce. Dzięki niej budujemy nasze przewagi konkurencyjne i efektywniej wykorzystujemy zasoby – podkreśla Dominik Tomczyk, prezes zarządu POLWAX SA. – Dlatego chcemy inwestować w rozwój własnego zaplecza badawczo-rozwojowego. To jedna z najlepszych lokat kapitału, jakie znam – dodaje prezes Tomczyk.
Polwax należy do ścisłej czołówki największych europejskich producentów i dystrybutorów rafinowanych i odwanianych parafin oraz szerokiego asortymentu wosków parafinowych. Spółka jest przedsiębiorstwem o strukturze dwuoddziałowej. W Jaśle zlokalizowany jest zakład produkcyjny zajmujący się produkcją parafin i emulsji parafinowych, natomiast w Czechowicach-Dziedzicach, oprócz produkcji parafin i wosków przemysłowych, realizowana jest również produkcja zniczy i świec.
Produkty Polwax-u znajdują zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu, takich jak: przemysł nawozowy, odlewnictwo precyzyjne, przetwórstwo drzewne, produkcja lakierów i farb, przemysł gumowy, przemysł papierniczy i opakowaniowy, produkcja materiałów budowlanych, produkcja materiałów wybuchowych, produkcja świec i zniczy oraz przemysł spożywczy.
W trzech kwartałach tego roku Spółka odnotowała bardzo dobre wyniki. Przychody były wyższe o 14% niż rok wcześniej i wyniosły 175, 8 mln złotych. Natomiast zysk netto wzrósł o 41% do 16, 2 mln złotych. Od października akcje Spółki są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

red