sobota, 13 lipca, 2024

Proces w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej jasielskich funkcjonariuszy utajniony

1
Proces w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej jasielskich funkcjonariuszy utajniony
fot: KPP Jasło
Udostępnij:

W miniony poniedziałek (20 lutego) ruszył proces dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy jasielskiej policji. Do incydentu miało dojść podczas jednej z interwencji w hodowli kotów w Jaśle. Oskarżeni w tej sprawie to ojciec i córka- Jerzy Sz. i Aleksandra Sz. Sąd zadecydował o wyłączeniu jawności rozprawy w całości.

W zeszłym miesiącu Sąd Rejonowy w Jaśle wydał wyrok nakazowy uznając winę oskarżonych Jerzego Sz. oraz Aleksandry Sz. naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i skazał ich na karę grzywny po 1000 zł od każdego. Pod odwołaniu się przez oskarżonych do wydanego wyroku, 20 lutego rozpoczął się proces w normalnym trybie.

Sprawa związana jest z sytuacją, która miała miejsce podczas przeprowadzania czynności interwencyjnych w miejscu hodowli kotów w Jaśle w 2021 roku. Policjanci byli obecni na miejscu zdarzenia, udzielając asysty inspektorom OTOZ Animals z oddziału w Krośnie. Według prokurator Grażyny Krzyżanowskiej, Jerzy Sz. uderzył policjanta ręką w lewy bark, a jego córka Aleksandra- kopnęła drugiego z mundurowych.

Kilka dni temu rozpoczął się proces w tej sprawie.

/am/

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.