niedziela, 4 grudnia, 2022

Przedszkolaki odwiedziły jasielskich policjantów

0
Przedszkolaki odwiedziły jasielskich policjantów
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej komendy zorganizowali dla dzieci z Zespołu Szkół w Dębowcu, niecodzienne zajęcia. Najmłodsi podczas wizyty w jasielskiej komendzie mieli okazję obejrzeć sprzęt służbowy i wysłuchać kilku rad dotyczących bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Na pamiątkę każdy przedszkolak dostał od policjantów kolorowankę oraz odblask.

W środę, policjantów z jasielskiej komendy odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkół w Dębowcu. Mundurowi przygotowując się na spotkanie zorganizowali dla najmłodszych piknik obfitujący w wiele ciekawych atrakcji. Priorytetowym zadaniem było przede wszystkim uświadomienie dzieci na temat zagrożeń, które mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. W oparciu o założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, przypominali im o najważniejszych zasadach wypoczynku nad wodą. 

Urozmaiceniem spotkania z dziećmi była wizyta technika kryminalistyki, który zainteresował najmłodszych opowiadaniem o swojej pracy, a także w sposób praktyczny pokazał jak zabezpiecza ślady na miejscu przestępstw. Niewątpliwie najciekawszą atrakcją było spotkanie z policyjnym misiem. Była to również okazja do przekazania dzieciom kolorowanek o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi słuchacze mogli także obejrzeć policyjny radiowóz i zapoznać się z wyposażeniem policjanta. Wysłuchali także kilku rad policjanta ruchu drogowego, który przypomniał jak należy zachować się na drodze aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Mundurowi wyposażyli także przedszkolaków w elementy odblaskowe.

Zorganizowany piknik i zajęcia z policjantami sprawiły dzieciom wiele radości. Najmłodsi wyrażając swoje zadowolenie złożyli policjantom przygotowane podziękowania. 

KPP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj