wtorek, 25 czerwca, 2024

Przestrzeń czynienia dobra – jasielska młodzież na Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat

0
Przestrzeń czynienia dobra – jasielska młodzież na Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat
Udostępnij:

6 grudnia b.r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Rzeszowie – Jasionce odbyła się Ogólnopolska Konferencja inaugurująca Rok Wolontariatu. Wydarzenie to zgromadziło około 800 osób z całej Polski, a wśród nich aż 477 uczniów ze 110 szkół województwa, ich opiekunów, reprezentantów licznych stowarzyszeń, fundacji i wielu organizacji propagujących ideę wolontariatu w różnych formach współpracy ze szkołami.

W czasie konferencji odbyły się wykłady prof. Jacka Kurzępy, ks. dr Piotra Potyrały z Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Kamila Wrzosa z Fundacji Rozwoju Wolontariatu, Moniki Szymbary z Krośnieńskiego Centrum Wolontariatu, dyskusje panelowe i debata. Swoją działalność zaprezentowały stowarzyszenia, fundacje, organizacje oraz szkoły. W tak wspaniałym gronie znalazła się Sekcja Wolontariatu Gimnazjum nr 2 z O. I. w Jaśle, która wraz z wolontariuszami Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych reprezentowała nasze miasto na konferencji.

Udział w tym niezwykłym wydarzeniu był dla nas szczególnym wyróżnieniem. Nasze stoisko, prowadzone przez wolontariuszki Julię Centler, Angelikę Górczany, Wiktorię Gomułę i Patrycję Kolbusz przy wsparciu dyrektor Aleksandry Zajdel – Kijowskiej, Marty Dzik oraz Ilony Dranki, odwiedziło wielu wolontariuszy, druhów i druhen, uczniów i nauczycieli. Spotkała się z nami również Teresa Wargocka – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Jerzy Cypryś – przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Małgorzata Rauch – podkarpacki kurator oświaty, Stanisław Fundakowski – wicekurator oświaty, Witold Lechowski – wicewojewoda podkarpacki, Władysław Ortyl – marszałek Województwa Podkarpackiego i wielu znamienitych gości.

Udział w konferencji był okazją nie tylko do tego, by zaprezentować swoje działania, ale również, a może przede wszystkim, by podzielić się różnymi doświadczeniami w tej dziedzinie i zainspirować wzajemnie do kolejnych inicjatyw.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy oraz goście konferencji będą nadal aktywnie wspierać wolontariat i dbać o jego rozwój.

ZSUiS

{gallery}galerie/16_rok/wolontariat{/gallery}