wtorek, 30 maja, 2023

Rodzice z promilami „opiekowali się” dzieckiem

0
Rodzice z promilami „opiekowali się” dzieckiem
Udostępnij:

Policjanci z jasielskiej komendy interweniowali w domu, gdzie nietrzeźwi rodzice „opiekowali się” 1,5 roczną córeczką. Badanie alkomatem wykazało u matki 2,8 promila alkoholu w organizmie, a u ojca 3 promile. Funkcjonariusze przekazali dziecko pod opiekę rodziny. Za swoje zachowanie rodzice będą odpowiadać przed sądem.
Po otrzymaniu niepokojącego zgłoszenia, że pijani rodzice opiekują się małym dzieckiem, dyżurny komendy skierował policyjny patrol do jednego z domów w gminie Dębowiec. W mieszkaniu funkcjonariusze zastali kobietę i mężczyznę, od których wyraźnie czuć było zapach alkoholu. Kontakt z obojgiem był bardzo utrudniony. W domu pod ich „opieką” przebywała również 1,5-roczna córeczka.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem potwierdziło, że 33-letnia kobieta i jej 46-letni konkubent są mocno pijani. Urządzenie wskazało u matki 2,8 promila alkoholu w organizmie, a u ojca 3 promile. Funkcjonariusze przekazali dziecko pod opiekę rodziny. 

Jak ustalili policjanci nie jest to ich pierwsze takie postępowanie. Zgromadzony w tej sprawie materiał funkcjonariusze prześlą do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję o dalszych losach nieodpowiedzialnych rodziców i ich córki.

KPP w Jaśle

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj