wtorek, 28 marca, 2023

Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Jaśle

0
Rozpoczyna się termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Jaśle
Udostępnij:

Miasto Jasło realizuje projekt „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej Miasta Jasła” w ramach którego wykonane zostaną termomodernizacje siedmiu budynków: szkół podstawowych nr 2, 4 i 11, Zespołu Szkół Miejskich nr 5, siłowni i budynku techniczno-administracyjnego MOSiR-u, a także Urzędu Miasta w Jaśle.

Prace przy termomodernizacji budynku urzędu miejskiego rozpoczną się we wtorek (16 maja) i potrwają do połowy listopada br. W związku z tym wystąpią pewne utrudnienia i niedogodności. Na czas robót wejście do budynku od strony wschodniej (od ul. Basztowej) wraz z parkingiem wewnętrznym będą niedostępne dla interesantów.

W ramach prac między innymi zmodernizowany zostanie system CO wraz z kotłem i montażem nowych grzejników. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, ściany docieplone, a budynek zyska nową elewację.

Warto zaznaczyć, że od 1 kwietnia budynek Urzędu Miasta Jasła jest zasilany w energię elektryczną z trzech źródeł: z PGE Dystrybucja S.A., z instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na zadaszeniu Placu Bartłomieja oraz z instalacji fotowoltaicznej wkomponowanej w barierki balkonowe budynku. W słoneczne dni produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych w 100% zaspakaja potrzeby urzędu.

Wartość całego projektu, obejmującego prace przy wszystkich siedmiu termomodernizacjach, wynosi 11,3 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to blisko 9,5 mln zł.

UMJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj