sobota, 22 czerwca, 2024

Trwa 15 już edycja SZLACHETNEJ PACZKI.

0
Trwa 15 już edycja SZLACHETNEJ PACZKI.
Udostępnij:

W tym roku dwudziestu wolontariuszy z Rejonu Jasło i okolice od października włączyło do projektu około 30-stu Rodzin, kilkanaście z nich wciąż czeka na Darczyńcę! Finał akcji, spotkania z darczyńcami, rozwożenie paczek do rodzin będzie mało miejsce 12-13 grudnia b.r.

Jeśli chcesz pomóc kilkunastu Rodzinom, które wciąż czekają na Darczyńcę:

– wejdź na www.szlachetnapaczka.pl ,

-wybierz rejon Jasło i okolice,

-stwórz PACZKĘ dla jednej ze wspaniałych Rodzin z naszego rejonu.

Jak to robimy?

Ważny jest dla nas każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać. Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: Wierzymy w Ciebie!, Jesteś dla nas ważny!, Jesteś w stanie podjąć wyzwanie!

Tutaj stajesz się Bohaterem

Bohaterem jest dla nas wolontariusz, rodzina, darczyńca i dobroczyńca – każda osoba, która angażuje się w projekt. Na każdym poziomie tak projektujemy doświadczenia, by każda z tych osób odkryła w sobie chęć przekraczania siebie – podejmowania wyzwań i ich wygrywania. To mentalność zwycięzcy sprawia, że pojedyncze osoby w SZLACHETNEJ PACZCE stają się liderami zmiany w swoich lokalnych społecznościach.

Tutaj tworzysz Drużynę

Wokół liderów i idei miłości wzajemnej jednoczymy kolejne osoby – wolontariuszy, partnerów, zaangażowanych w projekt. W ten sposób budujemy wspólnotę opartą na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji. To podstawa do oddolnego tworzenia społeczeństwa, w którym szukamy „czegoś więcej” – przekraczamy siebie dla innych, wspieramy się w wzajemnie – realizując np. ideę Mądrego Pomagania. Jesteśmy nastawieni na rozwój i nie boimy się dążyć do ideałów.

Łączymy wokół idei

Główną motywacją dołączania ludzi do SZLACHETNEJ PACZKI jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Ostatecznie jednak realne działanie oraz konieczność ciągłego przekraczania siebie czyni to doświadczenie cennym i zmieniającym życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka.

W zeszłym roku

XIV edycja SZLACHETNEJ PACZKI pod wieloma względami była wyjątkowa. Zjednoczyliśmy niemal 1 000 000 Polaków! 19 580 rodzin otrzymało nadzieję i impuls do zmiany. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 570 lokalizacjach w całej Polsce. W przygotowanie jednej Paczki zaangażowało się średnio 36 osób.

„Paczkowe historie”

Halinkę wygrałem na loterii

Lekarze dają mi trzy miesiące życia. Odkąd zachorowałem, z dnia na dzień traciłem znajomych, a teraz telefon nie dzwoni już wcale. Wyobrażam sobie, że wolontariusze to moja rodzina i chyba mam do tego prawo, skoro wszyscy mnie odrzucili – mówi pan Józef.

67-letni mężczyzna mieszka ze swoją żoną w dwupokojowym mieszkaniu. W ciągu dnia najbardziej lubi spać. Śni wtedy o swojej młodości i żonie, która jest królową i razem żyją w pięknym zamku. – To tylko sen, ale czuję, że moją Halinkę naprawdę wygrałem na loterii – z łzą w oku dodaje pan Józef.

Już nie ma złotych czasów

Mężczyzna od pięciu lat choruje na raka kości. Ciało zaczyna odmawiać mu posłuszeństwa, z trudem wstaje z łóżka, a czasem brakuje mu sił nawet na podniesienie szklanki. We wszystkim pomaga żona, która z uwagi na to nie może podjąć pracy. Jeszcze kilka lat temu pan Józef miał własną jednoosobową firmę, był sprzątaczem. Dla małżeństwa były to złote czasy – bo było zdrowie, pełna lodówka, czasem wspólne wakacje.

Kiedy wolontariusze zapukali do drzwi małżeństwa, otworzyła Pani Halinka. Z wrażenia nie mogła powiedzieć ani słowa. Pan Józef z trudem podniósł się z łóżka i ze łzami w oczach przytulił się do wolontariuszki. – Dzięki, że mnie odwiedziliście – zdołał wykrztusić wzruszonym głosem. Pomimo trudnej sytuacji pani Halina nie wyobraża sobie innego życia. Patrzy na męża z miłością, chcąc, by wspólne chwile trwały jak najdłużej. Jak zostanie sama, to one będą ją trzymały przy życiu.

Opr. Weronika Roztocka Lider Rejonu SZ.P. Jasło i okolice