wtorek, 31 stycznia, 2023

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

0
„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”
Udostępnij:

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” to ogólnopolska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. O tym jak jest to ważne, przypominają kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja będzie prowadzona do 21 grudnia bieżącego roku.

Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik jest organizatorem kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, będą zwracać szczególną uwagę na właściwy stan techniczny oraz właściwe ustawienie oświetlenia.

W okresie jesienno- zimowym szybko zapada zmrok dodatkowo częściej występują niekorzystne warunki atmosferyczne. Sprawny technicznie samochód oraz prawidłowo ustawione światła wpływają na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.  

W dniach 10 i 17 grudnia odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach, a aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski.

Na Podkarpaciu w akcję włączyło się 13 stacji diagnostycznych, w tym TRANS-WIERT Sp.z.o.o Jasło ul. Przemysłowa 11

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj