środa, 28 lutego, 2024

Uczniowie ZST dali odpór terrorystom!

0
Uczniowie ZST  dali odpór terrorystom!
Udostępnij:

Huk wystrzałów, wybuchy, jęki rannych, radość ocalonych…20 kwietnia rozpoczęły się zmagania w turnieju Counter Strike: Global Offensive o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Counter Strike to gra taktyczna rozgrywana w kooperacji drużynowej, polegająca na walce antyterrorystów z terrorystami, w której jedna ze stron musi bronić bombsite’u (miejsca gdzie podkłada się bombę) lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników.

Do turnieju przystąpiło 12 drużyn, toczących między sobą zmagania w systemie pucharowym. Walka była ciężka i wyczerpująca, czasem nawet bratobójcza (dwóch kuzynów w rywalizujących drużynach). Wirtualne zmagania powodowały ogromne emocje, które, wbrew obiegowym opiniom, nie przenosiły się jednakowoż do świata realnego.

Do półfinałów zakwalifikowały się cztery drużyny, których rozgrywki rozpoczęły się 23 kwietnia: Cebularis, MEFEDRON, Team Frogbite i WooDPackerS, rozgrywka o miejsce III toczyła się pomiędzy dwoma ostatnimi. Po meczu oddanym walkowerem przez Team Frogbite, miejsce na podium ostatecznie przypadło WooDPackerS.

W dniu 29 kwietnia, podczas VIII Jasielskiego Pikniku Zawodowego odbył się finał Turnieju, transmitowany dla publiczności przez szkolną sieć oraz na zewnątrz poprzez Twitch.tv/grudas123 Po zaciętej, morderczej walce ostatecznie zwycięzcą turnieju została drużyna MEFEDRON, drugie miejsce przypadło Cebularis.

Laureaci otrzymali puchary, medale i dyplomy z rąk zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Technicznych, mgr Krystyny Myśliwiec.

Organizację turnieju zawdzięczamy Samorządowi Zespołu Szkół Technicznych, pod opieką mgr Anny Kijak oraz firmie OvenServers, która również sponsorowała turniej i zajmowała się stroną techniczną, a także hojnym darczyńcom, takim jak Adams Computers oraz hurtownia elektryczna FHU ELEKTRO-TECH. Mamy nadzieję, że turniej wpisze się na stałe w kalendarium szkoły, że będziemy w stanie zaprosić drużyny z zewnątrz i zareklamować kolejnych sponsorów.

Zapraszamy na stronę Zespołu Szkół Technicznych na Facebook’u, https://www.facebook.com/zstjaslo , oraz cs.ovens.pl , gdzie dostępne są szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek i jeszcze więcej zdjęć.

Samorząd ZST i OvenServers

{gallery}galerie/2015_rok/gra_taktyczna_{/gallery}