piątek, 12 sierpnia, 2022

Jarosław Gowin z wizytą w Jaśle

0
Jarosław Gowin z wizytą w Jaśle
Udostępnij:

Wczoraj w Jaśle odbyło się spotkanie z Jarosławem Gowinem, posłem na sejm RP i byłym ministrem sprawiedliwości.

Poseł spotkał się z mieszkańcami Jasła: uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Leszczyńskiego oraz dwóch jasielskich gimnazjów przedsiębiorcami, słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz lokalnymi stowarzyszeniami. Spotkania służyły promocji projektu „Jasło – miasto wiedzy”.

Przyjechałem tutaj, bo widzę szansę na wyłonienie się lokalnej elity. Nie bójmy się tego słowa i właściwie je definiujmy. Człowiekiem elity nie jest ktoś, kto zadziera nosa. Prawdziwym przedstawicielem elity jest ten, kto służy innym. Wierzę, że przy okazji projektu: Jasło – jako miasto wiedzy, wyłoni się tutaj miejsce spotkań, współpracy jasielskiej inteligencji, przedsiębiorców, samorządowców, ale także tych, którzy kiedyś tak jak ja to miasto opuścili, a ciągle je noszą w sercu – mówił podczas spotkania Jarosław Gowin. Dla wielu waszych dzieci i wnuków to może być projekt, który otworzy im drogę do wielkich sukcesów naukowych, zawodowych i biznesowych. A w konsekwencji stawiania na kapitał ludzki, rozwijanie talentów i możliwości, które drzemią w każdym z nas, Jasło uzyska nowy impuls rozwojowy – dodał.

Poseł podkreślał również jak ważny jest dynamiczny rozwój polskiej gospodarki i nauki.

{youtube}4KNVkBKuzv8|400|300|0{/youtube}

Będziemy stali w miejscu jeśli nie przeprowadzimy głębokich zmian. Projekt „Jasło – miasto wiedzy”, na który składa się kilka elementów, będzie bodźcem dla nauczycieli i szkół, by w większym stopniu stawiali na pracę z tą najzdolniejszą młodzieżą. Jestem pewien, że wśród uczniów, z którymi się dzisiaj spotkałem, jest wiele potencjalnych naukowców. Ktoś powinien dać im szansę – mówił Gowin.

Czy współpraca byłego ministra sprawiedliwości z Miastem Jasłem przyniesie jakieś efekty? Przekonamy się wkrótce.

Weronika Samborska

fot. Weronika Samborska

{gallery}galerie/gowin{/gallery}

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj