czwartek, 28 marca, 2024

Siatkarki UKS „MOSiR” Jasło awansowały do turnieju finałowego o wejście do II ligi kobiet

0
Udostępnij:

W weekendowe majowe sobotnie popołudnie w hali MOSiR Jasło rozegrane zostało spotkanie półfinałowe o awans do II ligi kobiet grupa VIII, pomiędzy drużynami UKS „MOSiR” Jasło i TKS Tychy.

Inauguracyjna partia w tego meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry pomiędzy obydwiema drużynami. Po serii skutecznych zagrywek zawodniczek z Tych problemy w przyjęciu zaczęły mieć jaślanki. Nasze rywalki zbudowały sobie kilku punktowe prowadzenie 8:3, ale zawodniczki UKS-u szybko zniwelowały straty, a własne błędy tychowianek sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis 10:10. Od tego stanu na parkiecie toczyła się zacięta rywalizacja, „punkt za punkt” i żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalkom na więcej niż jedno oczko. W końcówce pierwszej partii lepsze okazały się zawodniczki z Tych i zakończyły inauguracyjna partię 25:23 na korzyść swojego zespołu. Drugi set nasz zespół rozpoczął od prowadzenia 2:0, ale proste błędy sprawiły, że prowadzenie objęły przyjezdne 9:3. Tychowianki w dalszym ciągu kontynuowały swoją dobrą passę i na tablicy pojawił się wynik 14:7. Od tego momentu nasz zespół wyraźnie poprawił swoją grę i doprowadził do wyrównania, 22:22. Trudna zagrywka i błąd w ataku zawodniczek z Tych dał zwycięstwo w drugiej partii zespołowi z Jasła 25:23. Trzeci set to wysokie prowadzenie zawodniczek z Tych. Seryjnie popełniane błędy w odbiorze, powodowały nieskuteczny atak, lub jego brak. Pomimo zmian dokonanych w zespole UKS „MOSiR” Jasło przegrywa wyraźnie seta 11:23.

Czwarty set to wyrównana walka obydwu zespołów. Seria dobrych zagrywek jaślanek doprowadza do ich trzypunktowego prowadzenia 14:11. Kilka prostych błędów naszych zawodniczek, pozwoliło zespołowi z Tych odrobić straty i ostatecznie objąć prowadzenie 15:14. Kolejne błędy w odbiorze zagrywki doprowadzają do powiększenia przewagi i na tablicy pojawił się wynik 20:14 dla zespołu z Tych. Końcówka seta to gra „punkt za punkt” i końcowe zwycięstwo 25:19 dla gości.

Zarówno zespół z Tych, jak również UKS „MOSiR” Jasło awansowały do turnieju finałowego o wejście do II ligi kobiet.

UKS „MOSiR” Jasło – TKS Tychy 1:3   (23:25, 25:23, 11:25, 19:25)

UKS „MOSiR” Jasło: Katarzyna Marcisz (kapitan), Adriana Skuba, Kinga Książek, Justyna Kosiba, Marzena Brągiel, Dorota Jasionowicz, Aleksandra Gądek (libero), oraz Aleksandra Michalec, Magdalena Michalska, Anna Dzik, Monika Zając, Martyna Trojan

Trener: Adam Pasterz

TKS Tychy: Anna Kliza, Marta Bojdoł, Laura Chmielińska, Wanda Cholewa, Patrycja Kwaśny, Monika Skrzypczak(kapitan), Marta Chłopik (libero), oraz Paulina Barszcz, Karolina Radziwon, M Chwałek

Trener: Krzysztof Pałka

Nasz zespół zagra w dniach 15-17.05.2015 w turnieju finałowym grupa IV w Golubiu-Dobrzyniu prawdopodobnie z zespołami: