piątek, 24 maja, 2024

Wkraczamy do świata druku 3D

0
Wkraczamy do świata druku 3D
Udostępnij:

W słowniku języka polskiego znajduje się co najmniej kilka słów, na które zespół edukatorów i instruktorów Generatora Nauki GEN reaguje wyjątkowo entuzjastycznie. Jednym z nich jest słowo – „szkolenia”. W miniony czwartek do GEN-u zawitali eksperci z Silesia3D, aby podzielić się z pracownikami Generatora swoją wiedzą na temat projektowania i druku 3D. Szkolenie odbyło się dzięki wykorzystaniu dwóch nowoczesnych drukarek 3D, które w ubiegłym tygodniu znalazły się na wyposażeniu jednej z pracowni nowoczesnego centrum nauki w Jaśle. W najbliższej przyszłości służyć będą one dzieciom i młodzieży podczas warsztatów edukacyjnych.

Ciągłe rozwijanie oferty warsztatów edukacyjnych jest jednym z zasadniczych celów naszej działalności. Już niebawem będziemy mogli pochwalić się wyposażoną w dwie nowoczesne i funkcjonalne drukarki 3D pracownią. Tworzymy ją z myślą o wszystkich pasjonatach nowych technologii, którym w przyszłości przyjdzie odwiedzić Generator.

Czwartkowe szkolenie, w którym wzięli udział pracownicy GEN-u dotyczyło obsługi i użytkowania drukarek 3D, programowania, przygotowania wydruków, technik drukowania, wykorzystania druku 3D w praktyce oraz wymiany części eksploatacyjnych. Warto dodać, że na wyposażeniu pracowni druku 3D i VR znalazły się urządzenia PRUSA MK4 i PRUSA Mini.

Szkolenie z zakresu druku 3D zrealizowane zostało w ramach przedsięwzięcia „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu finansowanego ze środków mechanizmu finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021  oraz budżetu państwa pn. „Jasło -moje miasto, mój dom”.

UMJ