piątek, 12 sierpnia, 2022

Wojewódzkie obchody Święta Policji

0
Wojewódzkie obchody Święta Policji
Udostępnij:

Wczoraj na jasielskim rynku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji, które zostało ustanowione w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14-tej mszą święta w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tuż po niej na Rynku w Jaśle odbył się apel, w którym wzięli udział między innymi: zastępca komendanta głównego policji, podkarpacki komendant wojewódzki policji, wojewoda podkarpacki oraz marszałek województwa podkarpackiego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i dziś spotkaliśmy się z okazji Święta Policji. Dzisiejsza rzeczywistość stawia szczególne wyzwania przed policją. Bezpieczeństwo publiczne nadal jest jedną z najważniejszych spraw społecznych. Dzisiejsza policja to instytucja, w której zachodzą dynamiczne zmiany. Systematycznie doskonalimy swój warsztat pracy, dokonujemy zakupu nowoczesnego sprzętu. Przeprowadziliśmy szereg inwestycji, które powodują, że nasza organizacja jest coraz bardziej nowoczesna – mówił Zdzisław Stopczyk, podkarpacki komendant wojewódzki policji. Dążymy do poprawy naszej skuteczności działań. Społecznej akceptacji naszych służbowych czynności. Najnowsze badania opinii publicznej pokazują, że policja cieszy się dużym zaufaniem społecznym, co jest dla nas motywacją do dalszej, wytężonej służby. Pozwala to optymistycznie patrzeć w przyszłość i podejmować kolejne wyzwania. W chwili obecnej województwo podkarpackie zaliczane jest do najbardziej bezpiecznych województw w całym kraju. Osiągamy dobre wyniki w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępstw, a także wykroczeń. Jest to zasługa policjantów garnizonu podkarpackiego oraz pracowników wspierających nasze działania – dodał.

Podczas uroczystości wręczono sztandar, jako symbol uznania i dumy. Poświęcenia dokonał ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba.

Nadanie sztandaru jest z całą pewnością wydarzeniem szczególnym dla każdego środowiska. Sztandar jest symbolem najwyższej wartości i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa – kontynuował komendant Stopczyk.

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia nominacji i odznaczeń za wzorowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Złotym medalem odznaczeni zostali: nadinspektor Zdzisław Stopczyk oraz inspektor Sławomir Szczupak.

Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za rzetelną i wzorową służbę. Za ogromną ofiarność i wysoki profesjonalizm działań, podejmowanych na rzecz poprawy i ochrony bezpieczeństwa województwa podkarpackiego. Jestem bardzo dumna z tego, że nasze województwo jest oceniane bardzo wysoko w rankingach bezpieczeństwa w skali całej Polski  – mówiła Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wojewoda podkarpacki. Życzę Państwu zadowolenia ze swojej pracy i abyście tak służyli, jak służycie na co dzień dla mieszkańców naszego województwa – dodała.

Po uroczystym wręczeniu sztandaru i odznaczeń wokół jasielskiego rynku przeszła defilada pododdziałów honorowych.

Na zakończenie części oficjalnej Adam Kmiecik, starosta jasielski podkreślał jak ważna jest dla nas uroczystość obchodów Święta Policji, które odbywały się w Jaśle po raz pierwszy.

Dzisiaj wszyscy mieszkańcy są dumni, że obchody wojewódzkie Święta Policji odbywają się na jasielskiej ziemi. To dla nas wielka radość i olbrzymi zaszczyt, że możemy dzisiaj gościć tak znamienitych gości – mówił Adam Kmiecik. Radość nasza jest tym większa, że przed momentem Komenda Powiatowej Policji w Jaśle, otrzymała z rąk Komendanta Głównego Policji sztandar, ufundowany przez społeczność powiatu jasielskiego za pośrednictwem samorządu. Niech ten sztandar jednoczy wszystkich i przypomina o wierności składanej podczas przysięgi. Dbajcie o niego, bądźcie z niego dumni i z zaszczytem brońcie wartości, które symbolizuje – dodał na zakończenie.

Na uroczystości pojawili się również goście z Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji i Austrii.

Po zakończeniu części oficjalnej w Ogródku Jordanowskim odbył się piknik rodzinny, podczas którego można było zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy w policji.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wydarzenia.

Weronika Samborska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj