wtorek, 18 czerwca, 2024

WOŚP znów w Jaśle. Gwiazdą Kobranocka

0
WOŚP znów w Jaśle. Gwiazdą Kobranocka
Udostępnij:

Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia na jasielskim rynku zagra XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przez 22 lata działalności zakupiła tysiące urządzeń za kwotę ponad 590 mln zł. Wszystko dzięki hojności darczyńców. Cel najbliższej zbiórki – “Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Fundacja nie będzie się koncentrować na zaspokajaniu podstawowych potrzeb szpitali, na wyposażaniu ich w najbardziej elementarne urządzenia medyczne. W tym zakresie działać musi utrzymywany przez nasze państwo system. Misją Orkiestry jest skuteczne wsparcie tego systemu poprzez wytyczanie nowych metod diagnozy i leczenia, poprzez podnoszenie standardu opieki nad najmłodszymi pacjentami.

Ponadto Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz trzeci postanowiła zagrać dla geriatrii. Podobnie jak przed rokiem deklarujemy sprzętowe wsparcie dla wszystkich nowo powstających oddziałów geriatrycznych, a także cały czas dbać będziemy o te już istniejące.

W ramach wsparcia dla geriatrii w 2013 roku WOŚP wyposażyła 67 ośrodków. Kupiła dla nich 2270 urządzeń, w tym:

− 1109 łóżek

− 229 materacy przeciwodleżynowych

− 114 wózków inwalidzkich

− 103 pompy infuzyjne

− 95 kardiomonitorów

− 69 podnośników

− 91 foteli kąpielowych

− 70 przyłóżkowych urządzeń rehabilitacyjnych.

Przekazali na ten cel łącznie 20.868.031,40 zł

W Jaśle na ulice wyjdzie około 250 wolontariuszy. Będziemy zbierać również w pobliskich miejscowościach, tak więc mamy nadzieję, że każdy kto będzie chciał w ten sposób wspomóc Fundację WOŚP będzie miał taką możliwość. Nowością w tym roku będzie możliwość wpłacenia datków za pomocą kart płatniczych. Pięciu wolontariuszy wyposażymy w mobilne punkty POS.

Jak co roku na jasielskim rynku odbędą się koncerty. W tym roku wystąpią m. in. Humanoid, Sztywny Pal Azji oraz Kobranocka! Sponsorem generalnym imprezy jest GRUPA LOTOS.

 Plakat WOSP poprawiony

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Jasielskie Stowarzyszenie „CONSENSUS” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle