poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Wspólne działania Policji i sanepidu

0
Wspólne działania Policji i sanepidu
Udostępnij:

Kontynuując działania na rzecz bezpiecznego wypoczynku w okresie zimowym policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie wraz z przedstawicielem sanepidu odwiedzili harcerzy przebywających w ośrodku „Caritas” w Kotani.

Funkcjonariusze działając w oparciu o założenia akcji „Bezpieczne ferie 2018″ oraz realizując zadania ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, spotykają się z dziećmi by przestrzec je przed zagrożeniami jakie mogą wystąpić podczas ferii.  

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie st. asp. Robert Zoła i st. asp. Ryszard Bors wraz z przedstawicielem sanepidu-Sabiną Wielgosz, przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla harcerzy z województwa małopolskiego, którzy przebywali na feriach w ośrodku „Caritas” w Kotani. Podczas spotkania policjanci przypomnieli uczestnikom zorganizowanego wypoczynku zasady, które warto stosować, aby bezpiecznie spędzić czas, a także jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Ponadto poruszono temat zagrożeń wynikających z używania środków odurzających w tym dopalaczy .

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników zimowego wypoczynku.

KPP w Jaśle