czwartek, 2 lutego, 2023

Współpraca ZSUiS z PWSZ

0
Współpraca  ZSUiS z PWSZ
Udostępnij:

W ramach podjętej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Usługowych i  Spożywczych w Jaśle a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie, uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii żywności gościli w Zakładzie Towaroznawstwa krośnieńskiej uczelni.

Młodzież zapoznała się z bazą dydaktyczną, a przede wszystkim z laboratoriami: chemicznym, mikrobiologicznym oraz oceny towaroznawczej surowców roślinnych i zwierzęcych. Uczniowie uczestniczyli też w ćwiczeniach laboratoryjnych, podczas których badali różne cechy jakościowe wybranych artykułów spożywczych. Zajęcia te były okazją nie tylko do ugruntowania i poszerzenia posiadanej wiedzy, ale również do rozmowy z pracownikami naukowymi na temat różnych aspektów jakości żywności i czynników, które mają na nią wpływ.

 Dużą atrakcją było zapoznanie się z nowoczesnym laboratoryjnym sprzętem analitycznym oraz jego możliwościami. Uczniowie nie tylko obserwowali pracę tych urządzeń, ale również, pod nadzorem pracowników naukowych, samodzielnie wykonywali niektóre analizy.

Ćwiczenia laboratoryjne, które odbyły się w PWSZ to pierwsze z wielu zaplanowanych tego typu spotkań. Podjęte przez obie placówki wspólne działania pozwolą nie tylko uatrakcyjnić zajęcia szkolne, ale również, poprzez możliwość bieżącego zapoznawania się z najnowszymi zdobyczami nauki i techniki w branży spożywczej, pozwolą lepiej przygotować uczniów ZSUiS do podjęcia w przyszłości obowiązków zawodowych lub dalszego kształcenia.

ZSUiS Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj