wtorek, 27 lutego, 2024

„Zakrętkowe” serce już jest!

0
„Zakrętkowe” serce już jest!
Udostępnij:

Czerwone serce na nakrętki stanęło na Placu Inwalidów Wojennych nieopodal Centrum Informacji Turystycznej I Kulturalnej (CITiK). Odkręcamy, wrzucamy, pomagamy! To hasło, które przewodzi naszej akcji.

Z założenia „zakrętkowe” serce ma na celu wsparcie osób potrzebujących, szczególnie najmłodszych. W ramach podobnych akcji w całej Polsce, dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczany jest głównie na potrzeby rehabilitacji czy zakupu sprzętów leczniczych. Zbiórka nakrętek wspiera również działania z zakresu edukacji ekologicznej i recyklingu poprzez świadomą segregację odpadów. Już teraz takie zbiórki prowadzi wiele placówek oświatowych w Jaśle, a nakrętki można również wrzucać do serca, które znajduje się przed budynkiem Prywatnego Bajkowego Przedszkola na ul. Kochanowskiego 6.

Cieszymy się, że ta inicjatywa spodobała się mieszkańcom Jasła, którzy żywo włączyli się we wskazanie również innych miejsc na umieszczenie jasielskiego serca. Obecna lokalizacja została wybrana ze względu bliskość do CITiK-u i monitoring zlokalizowany na budynku Sokoła, a dzięki dogodnym godzinom pracy będzie można reagować na zapełnienie serca również w weekendy.

Licząc na zaangażowanie i współpracę mieszkańców, wierzymy, że serca na nakrętki ustawione w naszym mieście, będą szybko się zapełniać. A my w ten sposób będziemy wspierać osoby potrzebujące – przez najbliższy miesiąc zbieramy nakrętki dla Kacperka.

Przypominamy, że osoby zainteresowane zebranymi nakrętkami, mogą się zgłaszać do Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle (tel.: 518 825 699, mail: info@citik.jaslo.pl) lub do Urzędu Miasta (tel. 13 4486 375).