sobota, 22 czerwca, 2024

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

0
Zapraszamy na Orszak Trzech Króli
Udostępnij:

Zgodnie z tradycją – 6 stycznia, również i w Jaśle ulicami przemaszeruje Orszak Trzech Króli. W tym roku orszak odbędzie się w ponad 800 miejscowościach w Polsce oraz w kilku poza jej granicami. Tegoroczne hasło brzmi  „W jasełkach leży!”.

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele oo. Franciszkanów (godz. 12), następnie po sformowaniu orszaku, uczestnicy udadzą się przed Jasielski Dom Kultury, a później do kolegiaty pw. Najświętszej Maryi Panny w Jaśle (kościół farny) – gdzie zaplanowano zakończenie.

W programie artystycznym znajdują się: scena walki dobra ze złem (młodzież z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle), adoracja żłóbka i pokłon trzech króli oraz kolędowanie z kapelą ludową „Trzcinicoki”.

Organizatorami orszaku są: jasielskie parafie, Miasto, Jasło oraz Jasielski Dom Kultury. Współorganizatorami: Hufiec Jasło, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Miejska Orkiestra Dęta oraz Kapela ludowa Trzcinicoki.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją orszaku w godzinach 12:50 – 14:10 nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wybranych odcinków ulic miasta Jasła:

  • ul. Chopina (przy kościele o.o. Franciszkanów);
  • ul. 3 Maja od skrzyżowania z ul. Chopina do skrzyżowania z ul. Staszica;
  • ul. Kołłątaja od skrzyżowania z ul. Staszica do ronda im. Steinhausa;
  • ul. Kościuszki od ronda im. Steinhausa do skrzyżowania z ul. K. Wielkiego;
  • ul. Rynek (strona północna) od skrzyżowania z ul. K. Wielkiego do skrzyżowania z ul. P. Skargi;
  • ul. P. Skargi od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. Basztową.

Za utrudnienia przepraszamy.

Urząd Miasta w Jaśle