poniedziałek, 17 czerwca, 2024

ZUS ogłasza konkurs dla uczniów i studentów

0
ZUS ogłasza konkurs dla uczniów i studentów
Udostępnij:

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i szkół wyższych, pod hasłem „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. Konto w banku jest bezpieczne i wygodne, a korzystanie z Internetu i bankowości elektronicznej nie jest trudne. Chcemy, aby seniorzy mieli tego świadomość i umieli korzystać z różnych możliwości, korzystając z wiedzy swoich dzieci i wnuków.

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie korzyści z posiadania  konta w banku i zachęcenie seniorów w pomysłowy sposób do założenia takiego konta i korzystania z niego. Doświadczenia młodych ludzi w obsłudze internetu są bardzo przydatne przy wprowadzeniu dziadka lub babci w wirtualny świat – wyjaśnia Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Poprzez taką międzypokoleniową współpracę chcemy pokazać, że korzystanie z internetu, z rachunku bankowego, i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne.  – Dzięki temu seniorzy będą  mogli dokonywać  zakupów przez internet, opłacać  rachunki bez wychodzenia z domu, czy załatwiać sprawy urzędowe on-line. Konto w banku to również bezpieczeństwo. Pieniądze trzymane przez seniorów na koncie, chronią ich przed oszustami, którzy często podszywając się pod pracowników różnych instytucji okradają emerytów z gotówki, a czasami nawet oszczędności całego życia – dodaje Wojciech Dyląg.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Uczestnicy muszą przygotować pracę w postaci materiału informacyjnego, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Do wyboru są cztery kategorie prac w zależności od wieku i poziomu szkoły. Uczniowie i studenci mogą  wykonywać je  indywidualnie lub zespołowo.

Prace konkursowe należy przesłać do 10 grudnia 2021 r. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku
oraz u naszych koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji w każdym oddziale ZUS w całej Polsce.

Konkurs odbywa się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Wojciech Dyląg
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS 
w województwie podkarpackim