sobota, 22 czerwca, 2024

Zwiedzaj Jasło grając!

0
Zwiedzaj Jasło grając!
Udostępnij:

Urząd Miasta w Jaśle przypomina o atrakcyjnym sposobie spędzenia wolnego czasu, połączonego z odkrywaniem znanych i zapomnianych miejsc Jasła. Podążając według wskazówek, rozwiązując po drodze przygotowane zagadki można poznać nieznane oblicze naszego miasta. Zachęcamy do zagrania w miejską grę turystyczną.

Gra turystyczna to forma zabawy, która od lat cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Jest ona doskonałym narzędziem promocji miasta, informacją o różnych wydarzeniach i postaciach będąc jednocześnie doskonałą rozrywką dla całej rodziny, grona przyjaciół czy miłośników pieszych wędrówek. Gra turystyczna „Tajemnice Mistrza Bartłomieja” stworzona została z okazji obchodów 650-lecia Miasta Jasła przez Ilonę Drankę i Klaudię Kozień.

 Odkryj tajemnicę Mistrza Bartłomieja z Jasła

Trasa gry wynosi 4,8 km. Przebycie jej zajmie uczestnikowi około 3,5 h pieszo, natomiast rowerem – 1,5 h. Gra rozpoczyna się przy Pałacu Sroczyńskich przy ul. Tadeusza Sroczyńskiego 2 w Jaśle. Może do niej przystąpić każdy – dołączając w dowolnym momencie i o dowolnej porze. Warunkiem jest pobranie karty startowej znajdującej się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle z zakładki „Turystyka/Miejska Gra Turystyczna”. Drogę wyznaczają graczom instrukcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne, które po połączeniu z treścią karty startowej staną się wskazówkami prowadzącymi do finału.

 Jak grać?

Należy pobierać ze strony Urzędu Miasta w Jaśle kartę gry. Znajduje się ona w zakładce „TurystykaMiejska Gra Turystyczna”. Kartę można pobrać również klikając w poniższy link: http://www.jaslo.pl/sites/default/files/karta_gry_tajemnice_mistrza_bartlomieja.pdf

Karta zawiera komplet niezbędnych materiałów do rozwiązania zagadki Mistrza Bartłomieja z Jasła. Po ułożeniu wszystkich części układanki, poznamy tajemnice naszego miasta, jego zacnych mieszkańców oraz zwiedzimy najważniejsze zakątki miasta. Jeśli uda się prawidłowo rozwiązać wszystkie zagadki, imię odkrywcy  lub nazwa jego drużyny zostaną wpisane do księgi Bractwa Odkrywców Królewskiego Miasta Jasła. W nagrodę swojej odwagi i wiedzy otrzymuje się również certyfikat, który dostępny jest w skrzyni w miejscu zakończenia trasy.

 Aplikacja mobilna „Jasło”

Przed rozpoczęciem podróży należy ściągnąć aplikację mobilną „Jasło”, w której znajduje się czytnik kodów QR niezbędnych do wykonania niektórych zadań i zdobycia potrzebnych informacji. Jeżeli nie ma możliwości mobilnego korzystania z Internetu, można uzupełnić i przeczytać potrzebne informacje już po wykonaniu zadania. Na karcie gry znajdują się wskazówki, zadania oraz zadanie finałowe. Załączona mapa ma ułatwić orientację w terenie, gdyż zaznaczono na niej poszczególne punkty, w których powinien znaleźć się każdy uczestnik.

Gra jest również dostępna na aplikacji mobilnej „Jasło”, która działa zarówno w trybie offline, jak i online i jest dostępna bezpłatnie w sklepach:

Google Play:   https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.jaslo

App Store:    https://itunes.apple.com/pl/app/jas-o/id957806041?mt=8

 Kolejne gry miejskie w przygotowaniu

Już niebawem dla osób zainteresowanych poznaniem znanych i zapomnianych miejsc w naszym mieście dostępne będą nowe miejskie gry turystyczne.

Powodzenia !!!

UMJ