wtorek, 31 stycznia, 2023

Drodzy Mieszkańcy Jasła! Drodzy Czciciele św. Antoniego!

0
Drodzy Mieszkańcy Jasła! Drodzy Czciciele św. Antoniego!
Udostępnij:

W dniach od 9 do 11 czerwca br. na terenie miasta Jasła odbędzie się akcja charytatywna – Antoniański Dar Serca. To akcja, której celem jest pozyskanie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do naszego jasielskiego szpitala. To już kolejna edycja przedsięwzięcia, podczas którego wolontariusze zbierają pieniądze, a dzieci i młodzież z jasielskich przedszkoli i szkół prezentują programy artystyczne, chcąc poprzez sztukę przekazać ważne przesłanie, że „trzeba być dobrym jak chleb” i trzeba dostrzegać potrzeby innych, zarówno te materialne, jak i duchowe.

Antoniański Dar Serca połączony jest z Uroczystością Św. Antoniego, patrona miasta Jasła. Św. Antoni, nasz wielki Orędownik przed Panem jest znany z tego, że pomaga ubogim i nie zostawia nikogo bez pomocy.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji ADS są słowa św. Br. Alberta:„Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny”.

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Św. Brata Alberta. Dlatego warto spojrzeć na postać Świętego i pomyśleć o tym, co stanowiło istotę jego życia. Tegoroczne motto pozwala na zrozumienie i pójście jego śladami.

Proszę Was, Drodzy, o życzliwe i serdeczne przyjęcie kwestujących. Proszę o hojność i otwarte serce dla potrzebujących. Proszę Was także o modlitwę za tych, którzy jej najbardziej potrzebują, chorych i cierpiących, ubogich i bezdomnych i za tych, którzy pogubili się wśród złudnych wartości tego świata.

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszam do udziału w Antoniańskim Darze Serca i Uroczystościach ku czci św. Antoniego.

o. Paweł Sroka
gwardian klasztoru franciszkanów
i proboszcz parafii św. Antoniego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj