wtorek, 21 marca, 2023

4 mat w JDK

0
4 mat w JDK
Udostępnij:

Jasielski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac młodych artystów pod wspólnym szyldem „4 mat”. W Galerii JDK swoją twórczość zaprezentują: Paulina Dębosz, Marta Ożóg, Piotr Kolanko, Piotr Mosur, Piotr Woroniec jr oraz Michał Mieszkowicz. Uroczysty wernisaż odbędzie się 16 maja br. o godz. 18.00.
Będzie to kolejna eksperymentalna ekspozycja, którą współtworzy jaślanin Piotr Kolanko, artysta malarz, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na wystawie znajdzie się kilkadziesiąt prac w różnych technikach.

Pokazujemy swoje działania artystyczne na różnych formatach. Prace Piotra Mosura będą się zawierały tylko i wyłącznie w kwadratach, natomiast Paulina Dębosz zaprezentuje instalacje na kołach, czyli prace transgresyjne, które przekraczają pewne granice, wchodzą w poszukiwania. W podobnym klimacie będą prace Piotra Worońca, które będą miały doklejane i domalowywane pewne elementy, a format płócien nie będzie standardowy. Michał Mieszkowicz to typowe malarstwo warsztatowe, opowiadające o jego stanach emocjonalnych. Natomiast ja pokażę  zupełnie nowe prace, specjalnie przygotowane na tę wystawę – wylicza Piotr Kolanko. Podkreśla, że to co będzie można zobaczyć w Galerii JDK jest odzwierciedleniem jego aktualnego miejsca w sztuce.

Zajmuję się analizą rzeczywistości, przetwarzaniem jej na swój sposób, poszukiwaniem ekspresyjnych środków wyrazu. Bawi mnie przemalowywanie moich starych obrazów – dodaje artysta. Część jego prac stanowić będzie zbiór pt. „Kamuflaż”, czyli ukrywanie, maskowanie się w rzeczywistości. – W moich oczach świat wygląda na taki zbiór masek, nałożonych tekstur i warstw na siebie, które stwarzają pozory, pewną wizję odbioru siebie. Ja staram się zdemaskować ten świat, tworząc iluzję z jego masek – wyjaśnia Kolanko.

Wystawa czynna będzie do 31 maja br.

kp(jdk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj