niedziela, 16 czerwca, 2024

Amelkowe fantazje w MBP w Jaśle

0
Amelkowe fantazje w MBP w Jaśle
Udostępnij:

Kto z nas nie chciałby trafić do Krainy Niesnu. Pofantazjować, spotkać sympatyczną Amelkę, Izę oraz Borysa i wspólnie z nimi co noc wkraczać do świata marzeń sennych. Biletem do czarodziejskiego miejsca niebawem pochwalić się będą mogli najmłodsi podczas warsztatów literackich z jaślanką Joanną Preisner, współautorką książki Dzieciaki z Krainy Niesnu.

Joanna Preisner pochodzi z Jasła, już od dziecka jej zainteresowania skupiały się wokół literatury. W gimnazjum zaczęła pisać wiersze, które zostały docenione w wielu konkursach, m.in. Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanym przez jasielską MBP. Po ukończeniu liceum skupiła się głównie na prozie dla dzieci. Dzięki temu wspólnie Jakubem Boguszem zadebiutowała książką Dzieciaki z Krainy Niesnu.

Warsztaty z współautorką sennych przygód sympatycznej Amelki odbędą się 21 września br. o godz. 9.00 i 11.00 w Czytelni Głównej MBP w Jaśle (ul. Kościuszki 47) w ramach X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Patronat medialny nad X Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawuje m.in. portal:  www.twojejaslo.pl 

MBP w Jaśle