sobota, 20 sierpnia, 2022

Brzyska w hołdzie twórcom Konstytucji 3 Maja

0
Brzyska w hołdzie twórcom Konstytucji 3 Maja
Udostępnij:

Władze gminy Brzyska zapraszają mieszkańców powiatu jasielskiego do udziału w lokalnych uroczystościach patriotycznych z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas obchodów zostanie odsłonięty obelisk z tablicą upamiętniającą jej twórców.
Świętowanie majowej rocznicy rozpocznie w piątek o godzinie piętnastej msza święta w kościele parafialnym w Brzyskach. Tuż po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych, władz samorządowych, przedstawicieli stowarzyszeń funkcjonujących na terenie gminy, okolicznych mieszkańców oraz zaproszonych gości na plac przed Urzędem Gminy. W tym reprezentacyjnym miejscu został ustawiony głaz, a na nim zamontowana tablica o treści:

„W 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Jej Twórcom Wdzięczni mieszkańcy Gminy Brzyska. A.D. 3 maja 2013”

Po zakończeniu części oficjalnej odbędzie się przegląd pieśni patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko!”, a na „Dzień Otwartej Strażnicy” zaproszą druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach.

Obchody rocznicowe poprzedzi dwudniowa „Majówka” w parku krajobrazowym przy zabytkowym dworku w Brzyskach. 1 maja o godzinie 15-tej organizatorzy zapraszają na koncert działającego przy miejscowym ośrodku kultury zespołu młodzieżowego „Jeruzalem”, a dzień później – o tej samej porze – na Święto Flagi Narodowej. Dla najmłodszych przewidziano dodatkowe atrakcje.

dr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj