sobota, 23 września, 2023

Ciotka Klotka i mali filozofowie – spotkanie autorskie z Ewą Chotomską

0
Udostępnij:

Kim jest Felek Pareras? Czy mydło lubi zabawę? Co to jest fantazja? Na te i inne pytania poznają odpowiedzi uczestnicy spotkania autorskiego z Ewą Chotomską, które odbędzie się 7 czerwca 2017 r. (środa) o godz. 16.00 w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1).

Nie będzie to tradycyjne spotkanie autorskie, bo też i jego bohaterka to osoba niezwykła.   Ewa Chotomska, czyli Ciotka Klotka, jest pisarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci, założycielką dziecięcego zespołu Fasolki i scenarzystką programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych: Tik – Tak, Domowe przedszkole, Budzik.

Spotkanie z pisarką będzie okazją do podsumowania całorocznego cyklu zajęć „Spacer

z Sokratesem”, podczas którego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz wszystkich filiach dzieci zadawały pytania dotyczące uczuć, życia, piękna, sztuki i nauki, a także szukały na nie odpowiedzi w książkach, m.in. z serii Dzieci filozofują.

W klimat wydarzenia wprowadzą uczestników zaproszeni goście, którzy będą głośno czytać fragment książki Ewy Chotomskiej Pamiętnik Felka Parerasa.

Spotkanie odbędzie się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP Jasło

NAJNOWSZE

POPULARNE