niedziela, 5 lutego, 2023

Czytanie zbliża. XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

0
Udostępnij:

Czy można wygrać bitwę na … kleksy? Kto ma przyjaciółkę pielęgniarkę? Czym różni się wiersz od piosenki i o czym w dzieciństwie marzył autor słynnej LOKOMOTYWY? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą najmłodsi, biorący udział w wydarzeniach organizowanych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Już po raz szesnasty, święto czytania dzieciom, odbywające się w tym roku pod hasłem „Czytanie zbliża” zainaugurujemy wspólnym czytaniem „Lokomotywy” J. Tuwima przez władze lokalne i zaproszonych gości.

Ponadto obejrzymy spektakl pt. TUWIM Julek PARA buch FRAZY w ruch w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek – „Małe Mi” i poznamy łobuzerskie dzieciństwo Julka Tuwima oraz dowiemy się o czym w dzieciństwie marzył poeta. Klubowicze z Klubu Czytających Rodzin świętować będą VI urodziny, a mali filozofowie spotkają się ze słynną telewizyjną Ciotką Klotką czyli Ewą Chotomską, która wyjaśni co to rymy i czym różni się wiersz od piosenki? oraz zaprosi dzieci do udziału w licznych literackich konkursach i zabawach ruchowych.

Wszyscy czytelnicy odwiedzający bibliotekę podczas Tygodnia Czytania Dzieciom, będą mogli wziąć udział w akcji POCIĄG-nij innych! i zaproponować atrakcyjną i wartą przeczytania książkę.

Partnerami w tegorocznej edycji XVI OTCD są: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Piekarnia JW Jan Wątroba Barbara Wątroba, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Szkoła Podstawowa nr 2 i 4 w Jaśle, Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Szczegółowy harmonogram XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom dostępny na stronie: www.mbp.jaslo.pl

Zapraszamy!

MBP Jasło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj