środa, 17 kwietnia, 2024

Dni Jasła 2013

0
Dni Jasła 2013
Udostępnij:

„Dla każdego coś miłego” – to powiedzenie doskonale pasuje do tegorocznych Dni Jasła. Impreza odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca. Jak co roku w czasie święta miasta odbędą się koncerty plenerowe oraz organizowana przez policję „Muduriada”. Będzie można także zobaczyć lekkie samoloty i szybowce oraz stare samochody.
Imprezę zainauguruje w piątek (14 czerwca) „Żakinada” ulicami Jasła. Barwny korowód żaków wyruszy o godz. 10 z ulicy Mickiewicza na jasielski rynek, gdzie z rąk burmistrza Jasła Andrzeja Czerneckiego i starosty jasielskiego Adama Kmiecika otrzymają klucze do miasta i powiatu.

O godz. 14 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Jasła, podczas której oficjalnie wręczone zostaną tytuły Honorowego Obywatela Miasta Jasła: wybitnemu polskiemu floreciście, dwukrotnemu medaliście olimpijskiemu Zbigniewowi Skrudlikowi oraz rodzinom Juliusza Jankisza wybitnego pedagoga, byłego dyrektora I LO w Jaśle i Zygmunta Kachlika, żołnierza kampanii wrześniowej, wieloletniego prezesa koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Jaśle, których RMJ uhonorowała pośmiertnie.

Sobotnie atrakcje rozpocznie o godz. 14 otwarcie jasielskiego lądowiska „Ikar” obok byłego zakładu „Furnel”. Przybyli będą mogli zobaczyć lekkie samoloty turystyczne i biznesowe oraz szybowce.

Na jasielskim rynku już od godziny 12 w specjalnie podstawionym autobusie Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa chętni będą mogli oddać krew przeznaczoną dla jasielskiego szpitala.

O godz. 14 rozpocznie się „Munduriada”, zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. Impreza, na którą złożą się zawody sprawnościowe, konkursy oraz pokazy specjalistycznego sprzętu i ratownictwa zakończy się przed godz. 16.

Kwadrans przed godz. 16 rozpocznie się występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Później przekrój różnych stylów tanecznych zaprezentuje Studio Tańca – At Dance. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert grupy „Ciryam”. Natomiast o godz. 20 przed jasielską publicznością wystąpi Gwiazda Wieczoru – Maciej Maleńczuk z zespołem „Psychodancing”.

Niedzielne atrakcje rozpocznie o godz. 14 prezentacja Oldsmobile. Fani starych samochodów przez blisko dwie godziny będą mogli podziwiać doskonale wyglądające i rzadkie wozy. O godzinie 15 na scenie jasielskiego rynku wystąpią przedstawiciele muzyki jazzowej, grupa „Jazz Combo” z Jasielskiego Domu Kultury. Godzinę później wystąpią soliści i zespoły Młodzieżowego i Jasielskiego Domu Kultury, a także odbędzie się koncert Darka Wickowskiego, półfinalisty piątek edycji programu „Must Be The Music”.

Fani bujających rytmów reggae od godz. 17.30 będą mogli bawić się przy muzyce grupy „Roots Rockets”.

Dni Jasła 2013 zakończy o godz. 19.30 występ legendy polskiego Big Beatu – zespołu „Czerwone Gitary”.

pch (JDK)