niedziela, 14 kwietnia, 2024

Dobra zabawa słowem, dźwiękiem i obrazem

0
Dobra zabawa słowem, dźwiękiem i obrazem
Udostępnij:

Muzycznie, melodycznie, filmowo i kolorowo zapowiadają się atrakcje, jakie przygotowano dla najmłodszych podczas tegorocznego VIII Festiwalu Poezji i Prozy, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.
Jak dużo satysfakcji niesie stworzenie autorskiej scenografii i wyreżyserowanie własnego filmu animowanego? Co zrobić, by wprowadzić w ruch rysunkową postać? Tego dowiedzą się wszyscy biorący udział w udział w warsztatach filmu animowanego „Mój literacki bohater”, prowadzonych przez reżyserkę i scenarzystkę Anielę Lubieniecką od 16 do 18 września br. Efektem doskonałej zabawy z animacją w roli głównej będzie pokaz powstałych filmów, który przyniesie wszystkim współtworzącym mini ekranizacje wiele radości i pozwoli przekonać się, jak wygląda proces powstawania lubianych przez dzieci bajek.

Co ma wspólnego ze sobą czytanie i śpiewanie? Czy o bohaterze ulubionego wiersza albo ukochanym pluszaku można napisać piosenkę? Przekonają się o tym 20 września br. najmłodsi melomani, biorący udział w warsztatach „Muzyczne zabawy z literaturą”, prowadzonych przez cymbalistkę, wokalistkę, multiinstrumentalistkę, autorkę tekstów i współtwórcę Kapeli Brodów – Anię Brodę. Mali miłośnicy piosenek Ani będą mogli dodatkowo wziąć udział w mini koncercie z jej udziałem. Podczas koncertu „Śpiewajmy wiersze” dzieci wysłuchają m.in. piosenek z tekstami Danuty Wawiłow i Doroty Gellner. Artystce towarzyszyć będzie Iwona Sojka – skrzypaczka, grająca m.in. z Kapelą Brodów.

Szczegółowe informacje o programie na stronie www.mbp.jaslo.pl

Projekt VIII Festiwal Poezji i Prozy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem Festiwalu jest Jasielski Dom Kultury. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz między innymi portal twojejaslo.pl.

MBP Jasło

 

 

 

 

MBP w Jaśle