środa, 8 lutego, 2023

Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu

0
Festiwal Smaków Regionalnych w Tarnowcu
Udostępnij:

Wójt Gminy Tarnowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Tarnowiec już po raz piąty organizują „Festiwal Smaków Regionalnych – PIEROGI” który odbędzie się  24 – 25 sierpnia 2013 roku na Stadionie Sportowym w Tarnowcu. Do Tarnowca zapraszamy smakoszy pierogów oraz innych regionalnych potraw, którzy na nowo odkrywają i doceniają tradycyjne smaki i potrawy naszych przodków oraz poznają ich różnorodność.
Podczas 2 dni trwania Festiwalu przygotowaliśmy dla państwa szeroką ofertę atrakcji i ciekawostek oraz różnorodny repertuar artystyczny.

W sobotę 24 sierpnia zapraszamy na koncerty zespołów sceny rockowej zagrają zespoły:

  • Humanoid

  • Reggeneracja

  • Afera Blues Grup

O godzinie 21 rozpocznie się pokaz ognia artystycznej grupy Lumen Noctis z Rzeszowa a na zakończenie sobotniego wieczoru DJ Błażej B&S zaprosi wszystkich na dyskotekę pod gwiazdami.

W drugi dzień Festiwalu od godzinie 13:30 będzie można degustować pierogi oraz wszelkiego rodzaju jadła regionalne przygotowane przez KGW. Oczekujemy że, zostanie pobity zeszłoroczny rekord 45 000 zjedzonych pierogów. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych i młodzieżowych takich jak: Potakowiank, Tarnowcoki, Kamfinioki, Tarnina, Zespół Taneczny Jaślanie, występy grup ze Słowacji.

Ciekawostką będzie pokaz przygotowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Beskid Zielony, która przedstawi i omówi szereg ginących oraz  zapomnianych już zawodów i czynności  wykonywanych niegdyś na polskiej wsi.

Zaplanowaliśmy również wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych, KGW rywalizują ze sobą w konkursie na najsmaczniejsze pierogi 2013 roku, można się będzie zmierzyć w konkursie jedzenia i lepienia pierogów na czas.

Gwiazdą V Festiwalu Smaków Regionalnych będzie Zbigniew Wodecki z zespołem którego występ rozpocznie się około godziny 20:00. po występie  zapraszamy na zabawę taneczną z zespołem Orion.

Zapraszamy do udziału w V Festiwalu Smaków Regionalnych PIEROGI.

Organizatorzy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj