wtorek, 25 czerwca, 2024

„Historie rosną na drzewach duszy” i „Opowieści Pustelnika” w MBP w Jaśle

0
Udostępnij:

12 października br. w ramach projektu Biblio-aktywni! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów do udziału w warsztatach sztuki żywego słowa oraz interaktywnym spektaklu żywego słowa z grupą opowiadaczy „Opowieści z Walizki”.

Podczas warsztatów snucia opowieści „Historie rosną na drzewach duszy” seniorzy przeniosą się świat dzieciństwa: podań, legend i niekończących się historii. Dowiedzą się jak zostać twórcą własnych improwizowanych historii a także tych opartych na tekstach literackich. Zajęcia będą okazją do tego aby wyzwolić potencjał opowiadacza oraz przyjrzeć się sobie w procesie tworzenia opowieści.

„Opowieści Pustelnika” – to interaktywny spektakl słowa bazujący na historiach zasłyszanych podczas kazań, grze metaforycznej ubarwiającej przekaz i pokrzepiającej ducha.

Podczas spektaklu uczestnicy projektu będą mogli usłyszeć w akompaniamencie liry korbowej historie oraz przyjrzeć się sztuce opowiadania zasłyszanych opowieści. Inspiracją do opowieści prócz kazań będą m.in. baśnie Braci Grimm, literatura pozostająca w bliskości przekazu ustnego.

Warsztaty sztuki żywego słowa odbędą się o godz. 9.00, zaś interaktywny spektakl słowa o 16.00 – 12 października (piątek) w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Chętnych prosimy o zgłoszenia udziału w siedzibie Biblioteki do koordynatora projektu Katarzyny Koczwary (pok. 123) lub telefonicznie: 13 446 26 02 (wew. 41) bądź mailowo na adres: informacyjny@mbp.jaslo.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 11 października br. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Biblio-aktywni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

MBP w Jaśle