wtorek, 27 lutego, 2024

Inspiracji – nigdy dość! Tydzień z Internetem w MBP w Jaśle

0
Udostępnij:

W dniach od 27 marca do 2 kwietnia br. odbywa się ogólnoeuropejska kampania Tydzień z Internetem (Get Online Week). Inicjatywa ta zachęca do tego aby jak największa liczba osób poznała wachlarz możliwości jakie daje Internet. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszy motyw: „inspiruj się i dziel swoimi pasjami”.

Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała cykl warsztatów oraz spotkań edukacyjnych związanych z Internetem oraz działaniami w sieci, które bliskie są naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu.

Osoby dorosłe i seniorzy wezmą udział w warsztatach Pasje rodzą się w Internecie, dzięki którym poznają popularne blogi DIY, kulinarne oraz o zdrowym odżywianiu i będą mieli okazję zainspirować się pomysłami blogerów.

Młodzież podczas warsztatów Drugie życie słoika, przekona się jak kreatywnie wykorzystywać dostępne w sieci projekty majsterkowiczów, tak aby móc aranżować i upiększać swoje otoczenie, czerpiąc z tego mnóstwo satysfakcji. Przegląd darmowych narzędzi internetowych pozwoli dodatkowo zasięgnąć im wiedzy jak efektywnie prezentować w sieci siebie oraz swoje pasje.

Natomiast dzieci zachęcimy do udziału w cyklu zajęć: 100 pomysłów na bloga, dzięki któremu dowiedzą się czym jest blog, do czego służy oraz jak go prowadzić; Kim będę kiedy dorosnę? Zawody w sieci, podczas których poznają m.in. profesje związane z IT i nowymi mediami; Tablety w kuchni dzięki którym przetestują gry i aplikacje kulinarne oraz Majsterkujemy w sieci! będące skarbnicą pomysłów do wspólnej zabawy.

MBP w Jaśle